Szkoła „Bajka” partnerem RESO Suwałki 10,5!


Zawody „RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania” pozyskały nowego partnera!  W piątek, 6 kwietnia, zostało podpisane trójstronne porozumienie pomiędzy Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Suwałkach, RESO Europa Service a Niepubliczną Terapeutyczną Szkołą Podstawową „Bajka”. Na mocy dokumentu „Bajka” zaangażuje się w organizację wydarzenia i zostanie beneficjentem akcji charytatywnej przeprowadzonej podczas zawodów.

„RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania” to cykliczna impreza sportowa, która od 2016 r. odbywa się dwa dni po Bożym Ciele. Pomysłodawcą i organizatorem wydarzenia jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach, który w tegorocznej edycji zawodów postanowił wprowadzić kilka zmian:

– Suwalski festiwal biegów to z założenia projekt sportowy i jednocześnie społeczny, bowiem głównym celem, który przyświecał nam przy tworzeniu Miejskiego Święta Biegania było zachęcenie mieszkańców naszego miasta do biegania, czyli do naturalnej i najbardziej popularnej aktywności ruchowej. W tym roku poszerzamy nasz projekt o cel charytatywny, którego beneficjentami będą uczniowie Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej „Bajka” – powiedział Waldemar Borysewicz, Dyrektor suwalskiego OSiR-u.

Podczas zawodów zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz „Bajki”, które zostaną przeznaczone na adaptację pomieszczeń pod nową szkołę.

Biegacze mają nie tylko „mocne” serca, ale przede wszystkim wrażliwe, co wielokrotnie udowadniali podczas akcji charytatywnych organizowanych w ramach zawodów biegowych w innych miastach – dodał Dyrektor OSiR.

Drugą ze zmian jest wydłużenie RESO Suwałki 10,5 – Miejskiego Święta Biegania do dwóch dni. W niedzielę 3 czerwca o godz. 9:00 odbędzie się bieg śniadaniowy pn. „Bieg na wyspę”.

W tym roku chcielibyśmy także zaprosić wszystkich biegaczy nad Zalew Arkadia, a konkretnie na znajdującą się tam wyspę. Miejsce niezwykle urokliwe, które dzięki wybudowanej kładce od ubiegłego roku jest dostępne dla suwalczan i odwiedzających nasze miasto turystów. W niedzielę uczestnicy RESO Suwałki 10,5 pokonają spokojnym tempem trasę ok. 3,5 km z Pl. Marii Konopnickiej nad Zalew Arkadia by zakończyć tegoroczne Miejskie Święto Biegania wspólnym śniadaniem w tym „Bajkowym” miejscu. To będzie z pewnością biegowy „Bajkowy” weekend – podsumował Waldemar Borysewicz.

RESO integruje środowisko

Duży wpływ na rozmowy dotyczące porozumienia z „Bajką” miała firma RESO Europa Service, sponsor generalny zawodów. W styczniu br. Bronisław Woźnialis, prezes spółki, podpisał umowę sponsoringową z Urszulą Dudą, dyrektor NTSP „Bajka”. Kolejnym krokiem umocnienia partnerstwa było zaproszenie szkoły do udziału w „RESO Suwałki 10,5”.

Cieszę się, że „Bajka” przyjęła nasze zaproszenie do udziału w Miejskim Święcie Biegania. To cenne, gdy nasi partnerzy nie zamykają się na dalszą współpracę i chętnie angażują się w kolejne, proponowane przez nas projekty. Podpisane porozumienie jest korzystne dla każdej ze stron, choć mamy nadzieję, że najbardziej skorzysta na tym „Bajka”. Liczymy, że dzięki akcji przeprowadzonej podczas zawodów, ułatwimy stworzenie szkoły branżowej – powiedział Bronisław Woźnialis, Prezes RESO.

Szkoła branżowa „Bajki”

W lipcu ubiegłego roku Podlaskie Stowarzyszenie Terapeutów, organ prowadzący NTSP „Bajka”, wynajęło budynek przy ul. Paca 4 w Suwałkach. W tym miejscu ma powstać szkoła branżowa dla młodzieży z autyzmem i Zespołem Aspergera. Będzie ona kolejnym etapem edukacyjnym dla podopiecznych „Bajki”.

Generalny remont pomieszczeń, wymiana okien i instalacji, wykonanie projektu klap oddymiających, ich montaż oraz wydzielenie powierzchni bezpiecznej niezbędnej w przypadku dostosowania budynku do potrzeb osób z niepełnosprawnościami jest ogromnym wyzwaniem i udział w takiej akcji przyspieszy ukończenie remontu. Bardzo nas cieszy, że możemy być partnerem w przedsięwzięciu na tak duża skalę, jakim jest „RESO 10,5 – Miejskie Święto Biegania”. To ogromne wyróżnienie – mówi Urszula Duda, dyrektor Niepublicznej Terapeutycznej Szkoły Podstawowej „Bajka” w Suwałkach. – Wierzymy, że nasze zaangażowanie oraz współpraca z RESO Europa Service, Miastem Suwałki, rodzicami i darczyńcami umożliwi stworzenie szkoły, w której nasi uczniowie będą czuli się bezpiecznie i będą mogli się w niej uczyć „samodzielności” – dodaje.

 

6 kwietnia 2018 12:01