Szóste zwycięstwo suwalczan w LOTTO Ekstralidze Badmintona!

Kolejna wygrana na koncie SKB Litpol–Malow Suwałki w rozgrywkach LOTTO Ekstraligi Badmintona w sezonie 2023/2024. W przedostatnim meczu 6. kolejki suwalczanie mierzyli się z klubem z podwarszawskich Marek – WWL Badminton Marcovia Marki. W ostatecznym rozrachunku spotkań górą w tym starciu byli zawodnicy Suwalskiego Klubu Badmintona, nie tracąc przy tym ani jednego seta!

Jako pierwszy mecz przeciwko zespołowi z Marek otworzyły deble damskie oraz męskie. Już po 23 minutach od rozpoczęcia obydwu spotkań znaliśmy zwycięzców, bowiem Adam Szolc grając w parze z Przemysławem Szydłowskim pokonali parę Mateusz Danielak / Mykola Shkliaiev wynikiem 15:8, 15:9. Podobnym wynikiem skończył się również mecz debla pań, gdyż Karolina Szubert wraz z Wei Xu również szybko uporały się z parą Anastasia Alymova / Ida Wiśniewska wynikiem 15:6, 15:7.

Następną kolejką meczów były gry pojedyncze panów, w których również nie brakowało emocji. Po 23 minutach dobrej gry Andrzej Niczyporuk pokonał Michała Walentka, a Mikołaj Szymanowski rozprawił się z Mateuszem Danielakiem. Kolejnym rzutem meczów były gry pojedyncze pań. SKB Litpol–Malow reprezentowały Wei Xu oraz Ulyana Volskaya. Po dobrej i konsekwentnej grze obu singlistek, pokonały kolejno Anastasię Volkovą oraz Anastasię Alymovą.

Ostatnim meczem, który przypieczętował wysokie zwycięstwo SKB była gra mieszana, w której po przeciwnych stronach siatki stanęli: Mikołaj Szymanowski w parze z Karoliną Szubert oraz Mykola Shkliaiev w parze z Idą Wiśniewską. Po niecałych 16 minutach gry górą w tym spotkaniu była para z Suwałk, która zwyciężyła wynikiem 15:4, 15:9.

„Zakończyliśmy 6 rundę spotkań Lotto Ekstraligi wygrywając 7 do 0. Do meczu przystępowaliśmy z lekkim niepokojem, ze względu na nieobecność dwóch zawodników (Roberta Cybulskiego oraz Anastasii Khomich – oboje grają w turnieju Orleans Masters Badminton BWF SUPER 300). Reszta zawodników spisała się bardzo dobrze potwierdzając swoją dobrą dyspozycję. 3 punkty oraz wynik 7 do 0 przybliża nas do zdobycia 20. tytułu mistrzowskiego w Lotto Ekstralidze Badmintona.” – mówił po meczu trener SKB Litpol–Malow, Jerzy Dołhan.

Źródło, fotografie: Suwalski Klub Badmintona

14 marca 2024 10:31