Sztafeta wsparcia pobiegnie przez Suwałki!


Stopka Pilawa po raz piąty organizuje Sztafetę Wsparcia. Tym razem biegacze pokonają dystans około 815 km, aby pomóc uzbierać fundusze na leczenie 13-letniej Karoliny Łączyńskiej.

Stopka Pilawa jest Stowarzyszeniem biegowym zrzeszającym mieszkańców Pilawy oraz okolic (województwo mazowieckie, powiat garwoliński). Promuje zdrowy styl życia i realizuje ciekawe wyzwania. Już po raz piąty organizowana jest biegowa Sztafeta Wsparcia, której bohaterką w tym roku jest 13-letnia Karolina, mieszkanka gminy Pilawa – od urodzenia chorująca na uwarunkowaną genetycznie chorobę Cri du Chat.

Przez chęć pomocy innym, kilka lat temu zrodził się pomysł zorganizowania charytatywnego biegu długodystansowego w formie sztafety. Trasa piątej Sztafety Wsparcia (Pilawa – Suwałki – Pilawa) poprowadzi przez miejscowości: Wyszków, Ostrołękę, Mrągowo, Giżycko, Gołdap, Suwałki i Białystok. Sumując wszystkie odcinki, deklarowany dystans wynosi ponad 800 km. Podzieleni na trzy zespoły członkowie Stowarzyszenia pokonają średnio 115 km na osobę.

W Pogodnych Suwałkach biegacze zameldują się planowo 01.06. (sobota) w godzinach porannych. Widząc ich na trasie gorąco zachęcamy do okazania wsparcia gromkimi brawami. Zachęcamy także do wsparcia zbiórki prowadzonej na rzecz 13-letniej Karoliny – KLIKNIJ TUTAJ.

22 maja 2024 10:57