Szybowali po medale. Sukces suwalczan w Gliwicach!


W miniony weekend na terenie Aeroklubu Gliwickiego rozegrano Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających Małych Form dla Juniorów Młodszych. Organizatorem wydarzenia było Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych. Sekcję Modelarstwa Lotniczego OSiR w Suwałkach reprezentowała trójka zawodników, którzy na co dzień trenują pod okiem instruktora Stanisława Skibickiego.

W konkurencji F1G (model z napędem gumowym o masie całkowitej 70 g, którego napęd stanowi 10 g gumy) triumfowała Zuzanna Jankowska. II miejsce wywalczył Bartosz Żukowski, a na najniższym stopniu podium stanęła Oliwia Szturgulewska.

Równie dobrze nasi reprezentanci zaprezentowali się w konkurencji P30 (model z napędem gumowym o masie całkowitej 50 g, którego napęd stanowi 10 g gumy). Zwycięstwo odniósł Bartosz Żukowski, natomiast Oliwia Szturgulewska zajęła III miejsce. Zuzanna Jankowska ukończyła rywalizację na IX pozycji.

Kolejnym wyzwaniem dla suwalczan będą Mistrzostwa Polski Modeli Swobodnie Latających w klasie F1B Juniorów, które odbędą się na lotnisku Aeroklubu Ziemi Pilskiej w Pile.

Serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i trzymamy kciuki za kolejne udane starty oraz dalekie loty!

23 czerwca 2026 13:11