Tegoroczny cykl OSiR On Tour zainaugurowany!


Słoneczna pogoda, wspaniałe towarzystwo, sprawne i szybkie rowery – żadnego z tych punktów nie zabrakło na pierwszej w tym roku rowerowej wyprawie z cyklu OSiR On Tour. Tym razem udaliśmy się  w rowerową podróż w poszukiwaniu źródeł Czarnej Hańczy. Ten, kto tego dnia postawił na aktywność fizyczną, z pewnością nie żałuje podjętej decyzji. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas i tak duże zainteresowanie przedsięwzięciem!

Uczestnicy wycieczki przemierzyli malowniczą trasę prowadzącą ze Starej Hańczy, przez Dzierwany, Jegleniszki, Rogożajny Wielkie, Smolniki, Czajewszczyznę, w końcu Jezioro Szurpiły, prosto do Suwałk. Finalnie rowerzyści wykręcili na swoich jednośladach ponad 60 kilometrów!

Następny etap OSiR On Tour odbędzie sie 18 maja. Podobnie jak miało to miejsce w ubiegłą niedzielę, tak i tym razem wycieczkę poprowadzi licencjonowany przewodnik. Wydarzenie będzie połączone z V Suwalską Olimpiadą Seniorów, zatem wszyscy uczestnicy gromadzący punkty w rywalizacji dopiszą do swojego konta dodatkowe 3 punkty! Szczegóły o planowanym rozpoczęciu zapisów pojawią się w oddzielnej publikacji.

Trwa oficjalny Trening do Rowerowej Stolicy Polski

Z dnia na dzień liczba rowerzystów uczestniczących w Treningu do Rowerowej Stolicy Polski wzrasta. To samo tyczy się sumy wykręconych kilometrów. Pogodne Suwałki plasują się aktualnie na 18. pozycji w zestawieniu generalnym miast. W rankingu indywidualnym należy wyróżnić Macieja Butkiewicza (2290 km), Jarosława Gaszczyńskiego (1907 km) i Piotra Rejsa (1656 km). Wyniki te każdego dnia są mocno śrubowane!

Przypominamy, że w treningu liczą się przejechane kilometry – nie są one przeliczane według algorytmu na punkty, jak to będzie miało miejsce w czerwcowej rywalizacji. Taki przelicznik zniweluje różnicę pomiędzy miejscowościami o różnej liczbie mieszkańców.

Jak wziąć udział w zabawie?

Znajdź i pobierz bezpłatną aplikację „Aktywne Miasta” z właściwego dla siebie sklepu (Google Play lub App Store). Dokonaj rejestracji użytkownika i z menu wybierz „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Ogólne” – „Trening RSP dla Miast”. Aby dołączyć do rywalizacji z listy rozwijanej – wybierz miasto, dla którego chcesz kręcić kilometry. W kolejnym kroku – wybierz grupę, z którą się identyfikujesz i przyłącz się lub zaproponuj swoją i razem z przyjaciółmi weź udział w rywalizacji!

29 kwietnia 2024 15:54