Tenisowy weekend

IMG_5907.JPG

W weekend na kortach ceglanych Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach odbył się najbardziej prestiżowy amatorski turniej tenisowy mężczyzn w regionie pn. Recman Cup 2016. W drugiej edycji zawodów do sportowej rywalizacji stanęło 46 zawodników m.in. z Warszawy, Krakowa, Białegostoku, Wołomina, Gołdapi, Węgorzewa i Suwałk.

W sobotę, ok. godz. 17:00 z powodu obfitych opadów deszczu turniej został przerwany. Do tego czasu na kortach i na terenach rekreacyjnych przy ul. Wojska Polskiego 17 można było poczuć fantastyczną sportową atmosferę.

Drugiego dnia turnieju Recman Cup, po wielu godzinach intensywnych gier, widowiskowych meczów stojących na bardzo wysokim poziomie, udało się wyłonić finalistów. Wyrównany mecz suwalczanina Roberta Usarka oraz olsztynianina Marcina Rapackiego, zakończył się zwycięstwem Marcina Rapackiego 9:5. Trzecie miejsce zajął Andrzej Zabłotniak z Wołomina.

Turniej ustanowił wiele rekordów: rekordową frekwencję, rekordową pulę nagród, rekordowo mocną obsadę i oprawę turnieju oraz bardzo dużą ilość kibiców.

Nie jest to koniec tenisowych atrakcji, jakie w tym roku przygotował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach. W najbliższą sobotę (6 sierpnia) zostanie rozegrany trzeci turniej singlowy z cyklu Grand Prix o Puchar Prezydenta Suwałk. Turnieje deblowe rozegrane zostaną w dniach: 13,20,27 sierpnia.

Wrzesień zaowocuje turniejami POGODNE SUWAŁKI Cup oraz turniejem dla Pań Bio-Profil & SPA Cup, do których udziału serdecznie zapraszamy.

1 sierpnia 2016 09:16