Tomasz Lademann zwycięzcą Pojedynku Gigantów


W minioną niedzielę (12 sierpnia) nad zalewem Arkadia odbyły się zawody Strongman pn. Majster Festiwal Siły – Pojedynek Gigantów. Dopisali zarówno kibice, których ponad pół tysiąca obserwowało zmagania siłaczy, jak i pogoda. Część osób przyszła na zawody, żeby zobaczyć na żywo sędziego głównego zawodów – Mariusza Pudzianowskiego, najbardziej utytułowanego polskiego siłacza na świecie.

W zmaganiach wystartowało sześciu zawodników, którzy zmierzyli się w kilku ekstremalnych, siłowych konkurencjach (spacer farmera, wyciskanie hantla, przenoszenie 4 elementów o wadze od 100 do 150 kg, uchwyt herkulesa, martwy ciąg oraz podnoszenie kuli na bark).

W niedzielnych zmaganiach bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Lademann z Rozewia, który zdobył 29,5 punktów. Na drugim miejscu z wynikiem 25,5 punktów uplasował się Jakub Szczechowski, różnicą jednego punktu na trzecim miejscu znalazł się Dariusz Wejer. Ubiegłoroczny zwycięzca zawodów Michał Węglicki zakończył rywalizację na czwartym miejscu (19 punktów), natomiast piąty był Michał Kopacki (12,5 pkt.). Stawkę zamknął Piotr Czapiewski, który uzyskał 7 punktów.

W zmaganiach dla publiczności – Wyzwaniu Amatorów udział wzięło 6 zawodników, którzy konkurowali w podciąganiu na drążku, brzuszkach na czas oraz burpees. Triumf odniósł Patryk Małyszko zdobywając 17 punktów, drugi był Maksim Kabayeu z Białorusi (15 pkt), a na najniższym stopniu podium uplasował się Mateusz Kowalewski (11 pkt).

 

Wyniki Majster Festiwal Siły – Pojedynek Gigantów:

  1. Tomasz Lademann (Rozewie) – 29,5 pkt.
  2. Jakub Szczechowski (Wielkie Zajączkowo) – 25,5 pkt.
  3. Dariusz Wejer (Borzytuchom) – 24,5pkt.
  4. Michał Węglicki (Mława) – 19 pkt.
  5. Michał Kopacki (Łódź) – 12,5 pkt.
  6. Piotr Czapiewski (Nidzica) – 7 pkt.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć na fb: TUTAJ 

13 sierpnia 2018 12:37