TOP LIGA Junior – zobacz finał Pucharu Polski na żywo!


Można zauważyć, że do ostatniego dzwonka zwiastującego koniec roku szkolnego trwa już końcowe odliczanie. Podobnie jak do pierwszego gwizdka wakacyjnych rozgrywek TOP LIGA Junior, które już niedługo rozpoczną się w Suwałkach. Warto wziąć w nich udział, ponieważ na najlepszą drużynę juniorów czeka wyjazd na Finał Pucharu Polski, który w przyszłym roku odbędzie się już tradycyjnie w Warszawie na Stadionie Narodowym.

TOP Liga Junior to nowa propozycja Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, która skierowana jest do młodzieży w wieku 13-15 lat. Celem rozgrywek, które będą odbywać się przez całe wakacje, jest przede wszystkim aktywizacja sportowa uczniów suwalskich szkół w okresie letniej przerwy od nauki, wychowanie w duchu zdrowej rywalizacji oraz profilaktyka uzależnień dotykających współczesną młodzież.

Sam pomysł nawiązuje do dawnych rozgrywek tzw. „dzikich drużyn”, w których brali udział zawodnicy niezrzeszeni, najczęściej tworzący reprezentację danej ulicy, osiedla czy też dzielnicy. Historia takich rozgrywek została przedstawiona m.in. w kultowym serialu telewizyjnym z końca lat 60-tych pt. „Do przerwy 0:1” w reżyserii Stanisława Jędryka.

Dziś warto powrócić do starych, sprawdzonych działań, tym bardziej, że w Suwałkach, wśród młodzieży, piłka nożna jest najpopularniejszym sportem.

Nie ulega wątpliwości, iż wakacyjne rozgrywki ligowe to również powód na odejście od ekranów monitorów komputerowych, konsoli oraz smartfonów. To także doskonały sposób na rozładowanie negatywnych emocji dnia codziennego podczas gry w piłkę nożną, ale przede wszystkim integrację z rówieśnikami.

Kto może wziąć udział w rozgrywkach?

Do udziału w TOP Lidze Junior mogą zgłaszać się przede wszystkim drużyny niezrzeszone (kluby sportowe rywalizują w rozgrywkach Podlaskiego Związku Piłki Nożnej). To właśnie takim zespołom dedykowany jest ten projekt. Warunkiem jest wiek: 13-15 lat oraz zgoda rodziców na udział w takich rozgrywkach. Stroje jednolite są mile widziane, ale nie są warunkiem koniecznym.

Udział w rozgrywkach jest całkowicie bezpłatny!

Ile drużyn wystartuje w TOP Lidze Junior?

W pierwszej edycji rozgrywek zagra maksymalnie 10 zespołów. Będą rywalizować systemem ligowym, czyli każdy z każdym. Dodatkowo zostanie rozegrany turniej finałowy, który wyłoni zwycięzcę.

Zawody będą prowadzić sędziowie z Podlaskiego Związku Piłki Nożnej.

O co będą rywalizować zespoły?

Nagrodą główną dla zwycięskiej drużyny jest wyjazd na finał Pucharu Polski edycja 2023/2024, który odbędzie się w Warszawie 2 maja 2024 roku na Stadionie Narodowym. Drużyny z miejsc 2-3 otrzymają atrakcyjne nagrody w postaci voucherów. Każdy z uczestników otrzyma medal oraz pamiątkowe zdjęcie drużyny.

Wyróżniający się zawodnicy, zarówno w całych rozgrywkach jak i w poszczególnych zespołach zostaną dodatkowo nagrodzeni.

Jak można zgłosić drużynę?

W celu zgłoszenia drużyny do TOP Ligi Junior należy skontaktować się z Działem Sportu, Rekreacji i Marketingu, który jest koordynatorem rozgrywek.

Termin przyjmowania zgłoszeń został przedłużony do dnia 26.06.2023 r., z kolei inauguracja sezonu nastąpi 29.06.2023 r.

Numer kontaktowy, zgłoszenia: 87 566 32 81, e-mail: tomasz.lebioda@osir.suwalki.pl

Liczba miejsc ograniczona. Jak zawsze w takich sytuacjach decyduje kolejność zgłoszeń.

Zadanie zostało sfinansowane ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

 

21 czerwca 2023 12:53