Top Liga Masters – II kolejka przy pełnych trybunach obiektu!


II kolejka Top Ligi Masters nie zawiodła oczekiwań kibiców, którzy w miniony piątek tłumnie zjawili się na trybunach hali sportowej OSiR. Zacięte pojedynki, niespodzianki na tablicy wyników i nieprzeciętne umiejętności zawodników, którzy dążą do jasno określonego celu sprawiły, że piłka seryjnie przekraczała linię bramkową.

Bramkostrzelne rozpoczęcie kolejki. Teraz Wschód imponuje skutecznością

Na pierwszy ogień, chwilę po tym, gdy wskazówki zegara przekroczyły godzinę 18:15 do akcji wkroczyli reprezentanci Gminy Suwałki i Porta Active Team. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Janusz Szkudlarek, który popisał się dwiema bramkami. Dzięki wsparciu kolegów z zespołu: Pawła Fajkowskiego i Macieja Jelińskiego, którym również udało się wpisać na listę strzelców, odnieśli oczekiwane zwycięstwo. Wracając do Gminy Suwałki, swoje szanse wykorzystali Tomasz i Kacper Babkowscy wraz z Krzysztofem Kuleszą. Gdyby spotkanie trwało więcej niż 24 minuty, kto wie, jak potoczyłyby się jego losy?

Spoglądając na harmonogram kolejki przed rozpoczęciem drugiego starcia, trudno było jednogłośnie wskazać murowanego faworyta. Wynik spotkania pomiędzy Preizol Amsterdam FC, a Teraz Wschód otworzył Krystian Bobrowski, reprezentujący drużynę grającą w zielonych trykotach. Z kolei druga odsłona dostarczyła zgromadzonym kibicom zdecydowanie więcej emocji. Atmosferę podsycał facebookowy konkurs kibica, w którym należało wytypować dokładny wynik meczu oraz wskazać strzelca pierwszej bramki.

Dublet Jakuba Buraczewskiego ostatecznie przekreślił szanse rywali na zwycięstwo, a sam zawodnik wskoczył do TOP3 najskuteczniejszych strzelców po dwóch odsłonach rozgrywek.

El-Dan postawił się „ZUH-om”. Energiczna druga połowa w wykonaniu „Wojskowych”

Mecz Technika Grzewcza „ZUH” vs. El-Dan Suwałki na papierze miał jednego faworyta. Dobrze znanym suwalskiej publiczności „ZUH-om” nie można odmówić doświadczenia i zacięcia na parkiecie. Przebieg spotkania wskazywał jednak na to, że próżno spodziewać się maratonu strzeleckiego. Obydwie ekipy konsekwentnie działały w obronie, z kolei napastnicy nie wykorzystywali napotkanych w trakcie meczu szans. Ostatecznie po trafieniach Adama Kosaka i Łukasza Konopko, drużyny podzieliły się punktami.

Następnie 14. Pułk Przeciwpancerny „DECCO” Suwałki podejmował Architekt Marta Burakiewicz, która w zeszłym tygodniu poległa przeciwko Skupski Team Sejny. Wojskowi próbowali narzucić swoje tempo gry, nie ukrywając jednocześnie głodu zwycięstwa. Na bramki Pawła Stasińskiego, Tomasza Jarząbskiego i Radosława Gulbierza przeciwnicy nie znaleźli riposty. O wyniku końcowym zadecydowała zaledwie jedna bramka. Na listę strzelców drużyny Architektu wpisali się Bartłomiej Pachała i Andrzej Kubrak. Z pewnością zabrakło czasu i odrobiny piłkarskiego szczęścia.

Nieomylni sejneńszczanie. Furioza punktuje z wymagającym przeciwnikiem

Rozpędzony Skupski Team Sejny kontra beniaminek rozgrywek – Grom Bakałarzewo. Choć wynik jasno wskazuje, kto rządził i dzielił w tym starciu, nie było mowy o nudzie. Wszystko wskazywało na to, że bardziej doświadczona drużyna rozpocznie realizację swojego planu. Dwukrotnie siatkę rywali dziurawił Jakub Grablun. Swoje przysłowiowe „pięć groszy” w postaci celnego trafienia dołożył Jakub Radziun.

Przedostatniego spotkania wieczoru nie będzie dobrze wspominał Arkadiusz Zoń i spółka. Nie dość, że Opakowania Kartex zremisowały z debiutującą w rozgrywkach FC Furiozą, to doświadczony zawodnik na kilka chwil przed zakończeniem meczu zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Nieobecność Arka na parkiecie nie wpłynęła na końcowy rezultat ze względu na kończący się czas gry. Bramki zdobyli Gabriel Różyński i Wiktor Kowalewski (FC Furioza) oraz dwukrotnie Sebastian Zackiewicz (Opakowania Kartex).

Szkarnulis Team Sejny wyraźnie zaznacza swoją obecność

Drugą kolejkę Top Ligi Masters zakończyło starcie Szkarnulis Team Sejny vs. Gmina Szypliszki. Spotkanie poprzedziło wręczenie statuetki MVP dla najbardziej wartościowego zawodnika I kolejki. Głosami kibiców wybrany został Kuba Krzyżewski, bramkarz reprezentujący ekipę z Szypliszk.

W tym starciu nie było niespodzianki – spotkanie przebiegało pod dyktando Michała Frydrycha, Marcina Żylińskiego i Andrzeja Forencewicza (który piątkowego wieczoru dwukrotnie zdołał wpisać się na listę strzelców). Szczelna obrona sejneńszczan nie pozwoliła rywalom chociażby na honorową bramkę. Końcowy wynik pozwolił drużynie pozostać na fotelu lidera.

 


 

III kolejka Top Ligi Masters odbędzie się 15 grudnia w hali sportowej OSiR przy ul. Wojska Polskiego 2. W pierwszej kolejności, o godzinie 18:15 do sportowej rywalizacji przystąpią FC Furioza oraz Szkarnulis Team Sejny.

Fot.: Michał Sobolewski

WYNIKI II KOLEJKI TOP LIGI MASTERS

Gmina Suwałki 3-4 Porta Active Team

Preizol Amsterdam FC 1-2 Teraz Wschód

Technika Grzewcza „ZUH” 1-1 El-Dan Suwałki

14. Pułk Przeciwpancerny „DECCO” Suwałki 3-2 Architekt Marta Burakiewicz

Skupski Team Sejny 3-0 Grom Bakałarzewo

FC Furioza 2-2 Opakowania Kartex Suwałki

Szkarnulis Team Sejny 4-0 Gmina Szypliszki

12 grudnia 2023 10:45