Top Liga Masters – Porta Active Team liderem na zakończenie roku!


Zaciekawienie przełożyło się na frekwencję na trybunach. Podczas ostatniego piątku 2023 roku wiele osób zadawało sobie pytanie, kto spędzi okres noworoczny na fotelu lidera. Odpowiedzią miała być V kolejka Top Ligi Masters, rozegrana 29 grudnia w hali sportowej OSiR przy ul. Wojska Polskiego 2.

Bramkostrzelny początek zmagań. Milewski daje zwycięstwo „Wojskowym”           

Z pewnością kibice, którzy przybyli do hali oczekiwali wiele po pierwszym spotkaniu, gdyż zarówno Skupski Team Sejny, jak i Gminie Szypliszki zaciętości i serca do gry odmówić nie można. Na dobry początek zawodnicy obydwu ekip zaserwowali prawdziwy strzelecki pokaz. Po pierwszej połowie prowadzili młodzi piłkarze z Szypliszk, z kolei druga odsłona zmieniła losy spotkania o 180 stopni. Sejneńszczanie pokazali, że bez trzech punktów nie zejdą z parkietu hali. Na gole Kamila Kozłowskiego i Kacpra Prawdzika skutecznie odpowiedzieli Marcin Bujnowski i dwukrotnie Krzysztof Wojnowski.

Następnie do akcji wkroczyły zespołu 14. Pułku Przeciwpancernego „DECCO” Suwałki oraz Szkarnulis Team Sejny. W tej batalii byliśmy świadkami bardzo wyrównanej rywalizacji, lecz Wojciech Milewski kolejny raz udowodnił, że potrafi wykorzystywać nadarzające się sytuacje. Swój występ przypieczętował jedną bramką, dając jednocześnie „Wojskowym” upragnione zwycięstwo.

Kartex z pewnym zwycięstwem. Grom Bakałarzewo ratuje się remisem

W dalszej części wieczoru przyszedł czas na jeden z najbardziej wyczekiwanych meczów kolejki. Opakowania Kartex kontra Technika Grzewcza „ZUH” – drużyny, które znają się nie od dzis jeśli chodzi o rywalizację piłkarską w hali sportowej OSiR. Od samego początku obydwa zespoły ruszyły do walki i była to szalenie wyrównana rywalizacja – do pewnego czasu. Nikt nie spodziewał się, że w drugiej połowie Opakowania Kartex urządzą „futbolową egzekucję” na swoim rywalu. Po hat-tricku Wojciecha Mickiewicza, oraz pojedynczych trafieniach Arkadiusza Zonia i Sebastiana Zackiewicza, końcowy wynik mógł lekko podłamać ambitną drużynę „ZUH-ów”.

W kolejnym starciu Grom Bakałarzewo podejmował Gminę Suwałki. Drużyny z niezwykłą pewnością siebie podeszły do tego pojedynku, a jako pierwszy bramkę ustrzelił Piotr Gwaj. Do przerwy rezultat na tablicy wyników nie uległ zmianie. Rywale nie zaprzestali starań, co przyniosło oczekiwane korzyści. Po celnym trafieniu Kacpra Konopko, piłkarze Gromu Bakałarzewo opuszczali boisko z cennym wywalczonym punktem.

Elektryzująca konfrontacja młodości. Pięciobramkowe widowisko „na bis”

Piąty pojedynek V kolejki to czas na spotkanie FC Furiozy i Preizol Amsterdam FC, który określić można mianem „konfrontacji młodości”. Przedstawiciele młodego pokolenia zaserwowali kibicom zacięte starcie, w którym nie brakowało niczego. Wrażenie robiło przede wszystkim narzucone tempo gry. Pomimo braku doświadczenia we wcześniejszych rozgrywkach w ramach #SuwalskaLigaMistrzów, nie brakowało determinacji i walki o każdą piłkę. Wynik końcowy ustalił Wiktor Kowalewski, strzelając do bramki dwukrotnie. Trafienie honorowe na konto Preizol Amsterdam FC ustrzelił Michał Makowski.

Niezwykle ciekawą i zaciętą kolejkę zakończyły drużyny z Pogodnych Suwałk. Teraz Wschód zmierzył się z Architekt Marta Burakiewicz, z kolei Porta Active Team podjęła EL-DAN Suwałki. Obydwa spotkania zakończyły się identycznym wynikiem – 4:1 na korzyść drużyn wymienionych w pierwszej kolejności. Szósty mecz wieczoru to głównie dublet Jakuba Buraczewskiego, który ze wsparciem strzeleckim Franciszka Urynowicza i Karola Kamińskiego sięgnął po 3 punkty. Honorowe trafienie Bartłomieja Pachały nie wystarczyło do nawiązania kontaktu z przeciwnikiem.

Analizując wcześniejsze wyniki tej kolejki, ekipa Porty Active Team bardzo liczyła na końcowy triumf, co pozwoliłoby im objąć fotel lidera na zakończenie 2023 roku. Plany w czyny przeobraził Paweł Fajkowski ustrzelając hat-tricka. Swoje przysłowiowe „5 groszy” w postaci bramki dołożył również Mateusz Przemielewski. W drużynie EL-DAN’u jako jedyny celne trafienie zaliczył Paweł Kalwajtys.

 


                                                

VI kolejka Top Ligi Masters odbędzie się 5 grudnia w hali sportowej OSiR przy ul. Wojska Polskiego 2. W pierwszej kolejności, o godzinie 18:15 do sportowej rywalizacji przystąpią Porta Active Team oraz Architekt Marta Burakiewicz.

WYNIKI V KOLEJKI TOP LIGI MASTERS

Gmina Szypliszki (2-3) Skupski Team Sejny

14. PPPanc „DECCO” Suwałki (1-0) Szkarnulis Team Sejny

Opakowania Kartex (5-0) Technika Grzewcza „ZUH”

Grom Bakałarzewo (1-1) Gmina Suwałki

FC Furioza (2-1) Preizol Amsterdam FC

Teraz Wschód (4-1) Architekt Marta Burakiewicz

Porta Active Team (4-1) EL-DAN Suwałki

2 stycznia 2024 09:45