Top Liga Masters – walka o podium na finiszu!


Dwanaście piłkarskich wieczorów minęło w mgnieniu oka. W ostatni piątek poznaliśmy Mistrza tegorocznych rozgrywek. Została nim drużyna Szkarnulis Team Sejny, która dziesięciokrotnie wygrywała swoje mecze oraz zaledwie raz zaznała smaku porażki. Dodatkowo, jednokrotnie dzieliła punkty z ekipą Porta Active Team. Dzięki temu, z imponującym dorobkiem 31 zgromadzonych punktów zapewnili sobie pierwsze miejsce w tabeli ligowej Top Ligi Masters. W gwoli przypomnienia, sezon piłkarski wciąż trwa – przed nami ostatnia, XIII kolejka rozgrywek!

Szkarnulis Team Sejny z tytułem mistrzowskim. Trzasko daje zwycięstwo Architektom

XII odsłonę rozgrywek zainaugurowało spotkanie pomiędzy Szkarnulis Team Sejny, a Gromem Bakałarzewo. Punktualnie o godzinie 18:15 na parkiet hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach wybiegły pierwsza i ostatnia drużyna w tabeli ligowej. Spoglądając na cotygodniową Ligę Typera, w której użytkownicy przewidują wyniki poszczególnych spotkań, zdecydowana większość kibiców piłki nożnej nie dawała zbyt dużych szans drużynie beniaminka.

Ważnym ogniwem faworytów był Maciej Szydłowski, który kipiąc energią napędzał swoją drużynę do coraz bardziej kreatywnych rozwiązań. Dwukrotnie dziurawił bramkę rywali, a także zanotował cenną asystę. Na kolejne trafienia nie musieliśmy długo czekać – Bartosz Żybura, Adrian Łejmel, Andrzej Forencewicz i Piotr Leszczyński konsekwentnie realizowali postanowione wcześniej założenia. Pomimo prób, reprezentantom Gromu Bakałarzewo nie udało się postawił wysokiej poprzeczki rywalom. Aspektem decydującym o końcowym wyniku było między innymi doświadczenie zdobywane na parkiecie Suwalskiej Ligi Mistrzów.

W drugim meczu Gmina Szypliszki musiała uznać wyższość Architekt Marta Burakiewicz. Spotkanie było energiczne i nie brakowało w nim sportowej zaciętości. Jednakże, w tym przypadku nie możemy mówić o gradzie goli. Obydwie drużyny próbowały przełamać szyki obronne rywali, przez długi czas jednak bezskutecznie. „Asa z rękawa” w postaci bramki zanotował jako pierwszy i ostatni Przemysław Trzasko. Dzięki precyzyjnemu podaniu Kacpra Lasera, zawodnik „Architekta” znalazł drogę do siatki, dając niemałe powody do radości kolegom z drużyny.

El-Dan waleczny jak nigdy. Porta górą w hitowym starciu

W kolejnym pojedynku spotkały się młoda drużyna FC Furioza oraz zdobywający doświadczenie suwalski El-Dan. Kibice zgromadzeni na trybunach podziwiali piłkarskie szachy, kiedy to obserwując grę zarówno jednych jak i drugich trudno było wskazać murowanego faworyta. Podanie goniło podanie, bramka padała za bramką. Golkiperzy mieli ręce (i nogi) pełne roboty, a o czystym koncie trudno było nawet pomarzyć. Wśród graczy w czerwonych trykotach na listę strzelców wpisali się: Tobiasz Danowski, Dominik Sosnowski i Wiktor Kowalewski. Na ich zaczepki skutecznie odpowiadali Patryk Maksimowicz, Daniel Jonio i Paweł Kalwajtys. Ostatni gwizdek arbitra zadecydował, że pomimo bramkostrzelnego spotkania, więcej trafień już nie zobaczymy. Drużyny dzieląc się punktami zakończyły kolejkę na 11. i 13. lokacie w tabeli ligowej.

Następne szalenie istotnie spotkanie dotyczące walki o podium rozgrywek rozpoczęło się po godzinie 19:45. Porta Active Team vs. Skupski Team Sejny – obok takiego szlagiera nie sposób przejść obojętnie! Kolejny już raz kibice mogli zobaczyć arcyciekawe spotkanie, w którym jeden pojedynczy błąd zadecydował o wyniku końcowym. Nieudana interwencja Patryka Sobolewskiego, po której padła bramka autorstwa Pawła Fajkowskiego przesądziła o wyniku końcowym w hitowym starciu. Jak na prawdziwego lidera klasyfikacji Top Strzelców, Paweł kolejny raz błysnął piłkarskim intelektem. Był to niezwykle ważny krok do obrony podium, bowiem z dorobkiem 27 zgromadzonych punktów, Porta Active Team piastuje aktualnie zaszczytne 2. miejsce! Czy wytrzymają presję i zgarnie wicemistrzostwo? Zweryfikuje to najbliższy piątek (23 luty, godz. 19:15).

Opakowania Kartex pozostają w grze o podium. Wojskowi biją rekordy strzeleckie

Po godzinie 20:15 rozpoczęło się kolejne z ciekawszych starć piątkowego wieczoru. Opakowania Kartex pozostające w grze o podium zmierzyły się z Preizol Amsterdam FC. Młodzi zawodnicy postanowili postawić się starszym kolegom i wyszło im to na dobre. Szymon Jakubowski i Krystian Bobrowski swoimi trafieniami dali niemałe powody do radości kibicom. Z każdą kolejną minutą aspiracje reprezentantów Opakowań Kartex rosły w siłę, aż osiągnęły poziom kulminacyjny. Głównych bohaterów końcowego sukcesu było trzech, mianowicie Arkadiusz Zoń, Wojciech Mickiewicz i Wojciech Łada. Po 24 minutach gry na tablicy wyników widniał wynik 3-2.

Kolejny tydzień 14. Pułk Przeciwpancerny „DECCO” Suwałki zaskakuje skutecznością. Rozpędzona ekipa Tomka Jarząbskiego pozostaje w grze o podium, a wszyscy gracze są świadomi faktu, że na tym etapie rozgrywek koniecznym jest dawać z siebie 110 procent. Po dwóch bramkach Jacka Gagackiego oraz pojedynczych trafieniach Jarząbskiego, Macianisa i Stasińskiego, początkująca drużyna Teraz Wschód nie znalazła wystarczających argumentów, aby napsuć krwi rywalom. Końcowy wynik jeszcze bardziej zaostrza kibicowski apetyt na XIII odsłonę rozgrywek.

Technicy rozpracowali Gminę Suwałki

Na zakończenie piłkarskiego wieczoru Gmina Suwałki podejmowała drużynę Techniki Grzewczej „ZUH”. Już początek spotkania pokazał, że obie ekipy wyszły na boisko po 3 punkty i nikt nie podda się bez walki. Pierwsza połowa, chociaż remisowa, pozwoliła rozstrzelać się zarówno jednym, jak i drugim. Po 4-bramkowej pierwszej odsłonie, w drugiej zobaczyliśmy kolejne dwa trafienia – jak się później okazało decydujące o końcowym wyniku. Duet Damian Ostaszewski & Mateusz Burzycki dwukrotnie strzelali do bramek przeciwników. Pojedyncze trafienia Patryka Bogdanowicza i Tomasza Babkowskiego nie zdołały w wystarczający sposób im zagrozić.

Fot. Michał Sobolewski

 


 

XIII kolejka Top Ligi Masters odbędzie się 23 lutego w hali sportowej OSiR przy ul. Wojska Polskiego 2. W pierwszej kolejności, o godzinie 18:15 do sportowej rywalizacji przystąpią Preizol Amsterdam FC oraz Gmina Suwałki.

WYNIKI XII KOLEJKI TOP LIGI MASTERS

Szkarnulis Team Sejny (5-0) Grom Bakałarzewo

Gmina Szypliszki (0-1) Architekt Marta Burakiewicz

FC Furioza (3-3) El-Dan Suwałki

Porta Active Team (1-0) Skupski Team Sejny

Opakowania Kartex (3-2) Preizol Amsterdam FC

14. PPPanc „DECCO” Suwałki (5-0) Teraz Wschód

Gmina Suwałki (2-4) Technika Grzewcza „ZUH”

20 lutego 2024 09:25