Trasy narciarskie nad zalewem Arkadia!


pierwszy szlak narciarski nad zalewem Arkadia w kierunku wejścia na wyspę na zbiorniku wodnym

Po ostatnich opadach śniegu warunki do uprawiania narciarstwa biegowego na Suwalszczyźnie oraz w samych Suwałkach są bardzo dobre. Wobec powyższego Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach zaprasza na trasy narciarskie nad zalewem Arkadia.

Co prawda do 31 stycznia został wprowadzony zakaz funkcjonowania obiektów infrastruktury sportowej oraz organizacji wydarzeń sportowych, jednak w dalszym ciągu można uprawiać indywidualną aktywność sportową na świeżym powietrzu.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach przygotował dwie trasy narciarskie na terenach rekreacyjnych zalewu Arkadia. Pierwsza z nich rozpoczyna się na wysokości przejścia dla pieszych pomiędzy zalewem Arkadia a Stadionem Piłkarskim i wiedzie wzdłuż alejek spacerowych w kierunku Beach Areny, rzeki Czarna Hańcza, boiska do siatkówki plażowej oraz wzdłuż plaży miejskiej.

Druga trasa poprowadzona jest wokół zalewu Arkadia wzdłuż ścieżek spacerowych. Niestety pomimo usilnych starań nie udało się poprowadzić śladów na całym szlaku, zachęcamy więc do wykorzystania alejek pokrytych warstwą śniegu. W sumie przygotowane trasy mają długość około 3 kilometrów.

Wytyczone trasy narciarskie są pierwszą próbą podjętą przez suwalski OSiR w tym zakresie. Wykorzystany sprzęt to efekt pracy własnej pracowników Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, w związku z tym liczymy na wyrozumiałość w przypadku pojawienia się drobnych problemów technicznych.

Zachęcamy mieszkańców do ich wypróbowania oraz przekazania nam uwag odnośnie lokalizacji tras oraz zastrzeżeń odnośnie stanu technicznego.

15 stycznia 2021 13:38