Trening do Rowerowej Stolicy Polski na półmetku!


Na półmetku rozgrzewki przed decydującą rywalizacją o Puchar Rowerowej Stolicy Polski spotkało się ponad 110 samorządów. Z dnia na dzień liczba aktywnych rowerzystów i kilometrów wzrasta. Dołączają kolejne miasta i gminy, a tym samym rośnie liczba uczestników zabawy. Na dzień dzisiejszy w ramach Treningu kilometry kręci ponad 11 tysięcy rowerzystów! Uczestnicy pokonali już ponad milion sześćset kilometrów.

Kolejne samorządy podejmują decyzję o dołączeniu do gry i zachęcają swoich mieszkańców do aktywnego uczestnictwa w Treningu. Dlatego liczba uczestników rywalizacji na dziś dzień wynosi ponad 10 tysięcy rowerzystów. Kilometry kręcą w sumie mieszkańcy 44 miast prezydenckich i 63 gmin.

Jakie miasta biorą udział w projekcie?

Miasta prezydenckie: Biała Podlaska, Białystok, Bydgoszcz (Metropolia Bydgoszcz), Chełm, Elbląg, Ełk, Gdynia, Gniezno, Gorzów Wielkopolski, Inowrocław, Jastrzębie Zdrój, Katowice, Kędzierzyn Koźle, Kielce, Kołobrzeg, Koszalin, Legnica, Leszno, Łomża, Mielec, Nowy Sącz, Ostrołęka, Piekary Śląskie, Poznań, Przemyśl, Puławy, Racibórz, Radom, Rybnik, Sieradz, Skarżysko – Kamienna,  Skierniewice, Słupsk, Stargard, Starogard Gdański, Suwałki, Świdnica, Świnoujście, Tarnów, Toruń, Tychy, Zduńska Wola, Zielona Góra, Żory

A na prowadzeniu…

Na koniec pierwszego miesiąca rozgrzewki do Rowerowej Stolicy Polski na prowadzeniu w rywalizacji miast – Metropolia Bydgoszcz z wynikiem: ponad 307 tys. km, a tuż za nią Zielona Góra (123 tys. km) i Biała Podlaska (113 tys. km). Rowerzyści gromadzący punkty dla Pogodnych Suwałk dotychczas wykręcili ponad 17 tys. kilometrów, co daje 20. miejsce w stawce. W rankingu indywidualnym na pierwszym miejscu znajduje się Maciej Butkiewicz (1884,35 km), tuż za nim na drugim miejscu Jarosław Gaszczyński (1441,35 km), podium zaś zamyka Piotr Rejs (1265,74 km).

Przypominamy, że w treningu liczą się przejechane kilometry – nie są one przeliczane według algorytmu na punkty, jak to będzie miało miejsce w czerwcowej rywalizacji. Taki przelicznik zniweluje różnicę pomiędzy miejscowościami o różnej liczbie mieszkańców.

Przede wszystkim zabawa!

Rowerowa Stolica Polski to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim fantastyczna sportowa przygoda i dobra zabawa. Następną okazją do umocnienia się w klasyfikacji generalnej będzie uczestnictwo w pierwszej w tym roku wycieczce rowerowej w ramach OSiR On Tour – w poszukiwaniu źródeł Czarnej Hańczy.

Przypominamy, że cały czas można jeszcze przyłączyć się do oficjalnej rozgrzewki. Wystarczy pobrać aplikację „Aktywne Miasta” i dołączyć do rywalizacji! Poniżej kilka cennych wskazówek:

  • znajdź i pobierz bezpłatną aplikację Aktywne Miasta z właściwego dla siebie sklepu;
  • z menu wybierz „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Ogólne” – Trening Rowerowej Stolicy Polski 2024 – UWAGA: albo dla Miast albo dla Gmin;
  • aby dołączyć do rywalizacji, z listy rozwijanej wybierz Miasto lub Gminę, dla której będziesz kręcić kilometry;
  • w kolejnym kroku wybierz grupę z listy lub zaproponuj nową grupę i razem z przyjaciółmi weź udział w zabawie!

 

Statystyki za pierwszy miesiąc:

Rowerowa Stolica Polski dla miast:

Miasta: 43

Zapisani użytkownicy: 8 852

Przejechane kilometry: 1 288 424

Wykonane treningi: 72 073

 

23 kwietnia 2024 09:37