Trening do Rowerowej Stolicy Polski zakończony!


Pierwszego dnia wiosny wystartował oficjalny Trening do Rowerowej Stolicy Polski 2024. Od 21 marca do 21 maja mieszkańcy kręcili kilometry dla swoich miast i szlifowali swoją formę przed decydującym starciem – czerwcową rywalizacją, która to zbliża się wielkimi krokami!

Po 2 miesiącach zabawy z wykorzystaniem aplikacji Aktywne Miasta, rywalizację na czele rankingu zakończyła Metropolia Bydgoszcz (przejechanych 771 tys. km). Kolejne miejsca zajęli: Biała Podlaska (309 tys. km) oraz Zielona Góra (294 tys. km).

Rowerzyści gromadzący punkty dla Pogodnych Suwałk wykręcili w sumie prawie 49 tysięcy kilometrów, a trening zakończyli na 19. pozycji w zestawieniu generalnym. W rankingu indywidualnym na pierwszym miejscu znalazł się Maciej Butkiewicz (4050,79 km), tuż za nim na drugim miejscu Jarosław Gaszczyński (3495,17 km), a podium dopełnił Piotr Rejs (2879,42 km).

Liderem ogólnopolskim został Robert Woźniak z wynikiem 10 436,27 km. Następny w zestawieniu Leszek Basiński przejechał w czasie treningu 8913,13 km, z kolei niewiele mniej wykręcił trzeci w rankingu Witosław Szczepankiewicz – 8882,11 km.

1 czerwca – Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

Start do tegorocznej edycji Rowerowej Stolicy Polski nastąpi 1 czerwca. Rywalizacja potrwa aż do końca miesiąca. Zwycięzcy zarówno w kategorii miast, jak i gmin otrzymają atrakcyjne nagrody.

Jak wziąć udział w zabawie? Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Aktywne Miasta, stworzyć swój profil i dołączyć do zabawy!

Biorąc udział w rywalizacji zyskujesz dostęp do indywidualnych rankingów i historii swoich aktywności. Aplikacja Aktywne Miasta jest w pełni zintegrowana z aplikacją Garmin Connect, co umożliwia importowanie treningów.

 

22 maja 2024 10:15