Trening do Rowerowej Stolicy Polski zakończony!


Pierwszego dnia wiosny wystartował oficjalny Trening do Rowerowej Stolicy Polski 2023. Od 21 marca do 21 maja mieszkańcy kręcili kilometry dla swoich miast i szlifowali swoją formę przed decydującym starciem – czerwcową rywalizacją, która to zbliża się wielkimi krokami!

Po 2 miesiącach zabawy z wykorzystaniem aplikacji Aktywne Miasta odbytych zostało ponad 180 tysięcy treningów, które wykonało niemal 12 tysięcy użytkowników z 61 miast. Rywalizację na czele rankingu zakończyła Metropolia Bydgoszcz (przejechanych 648 tys. km). Kolejne miejsca zajęli: Zielona Góra (352 tys. km) oraz ubiegłoroczny zwycięzca RSP Biała Podlaska (243 tys. km).

Rowerzyści gromadzący punkty dla Pogodnych Suwałk wykręcili w sumie prawie 26 tysięcy kilometrów, a trening zakończyli na 27. pozycji w zestawieniu generalnym. W rankingu indywidualnym na pierwszym miejscu znalazła się Ewa Duda (3709,97 km), tuż za nią na drugim miejscu Dariusz Tasior (2080,67 km), a podium dopełnił Jarosław Gaszczyński (1857,78 km).

Liderem ogólnopolskim został Leszek Basiński z wynikiem 8600,98 km. Następny w zestawieniu Robert Woźniak przejechał w czasie treningu 7543,35 km, z kolei niewiele mniej wykręcił trzeci w rankingu Witosław Szczepankiewicz – 7259,29 km.

1 czerwca – Rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski

Start do tegorocznej edycji Rowerowej Stolicy Polski nastąpi 1 czerwca. Rywalizacja potrwa aż do końca miesiąca. Zwycięzcy zarówno w kategorii miast, jak i gmin otrzymają okazałe puchary i samoobsługowe stacje naprawy rowerów.

Jak wziąć udział w zabawie? Wystarczy pobrać bezpłatną aplikację Aktywne Miasta, stworzyć swój profil i dołączyć do zabawy!

Biorąc udział w rywalizacji zyskujesz dostęp do indywidualnych rankingów i historii swoich aktywności. Aplikacja Aktywne Miasta jest w pełni zintegrowana z aplikacją Garmin Connect. Przypominamy, iż osoba zapisana do Treningu zostanie automatycznie przeniesiona do czerwcowej rywalizacji.

 

22 maja 2023 10:01