Triathlon Równych Szans przeszedł do historii!


Triathlon Równych Szans – jedyna taka impreza w Polsce, a może nawet na świecie przeszedł do historii. Wyjątkowość tego wydarzenia polegała na tym, że podczas jednej z konkurencji zawodnicy ścigali się na rowerach z systemu roweru miejskiego SUWER. W związku z tym każdy uczestnik miał równe szanse, ponieważ na wynik nie wpływał posiadany sprzęt, a umiejętności, wytrzymałość i siła.

Wśród Pań najlepsze okazały się Emilia Wołyniec, Aleksandra Kieda – ambasadorka tegorocznej edycji imprezy oraz Natalia Bełdyga. Wśród Panów najlepiej spisali się Jarosław Perkowski, Jakub Paszkowski oraz Kamil Wiszniewski. W ramach wydarzenia odbył się również Aquathlon, skierowany do młodszego grona odbiorców.

W zawodach wzięli udział zawodnicy głównie z Suwałk, ale także Ełku i Białegostoku. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, a najszybsi nagrody finansowe.

Przypomnijmy, że Aleksandra Kieda, znana także jako IronWoman Fit to wielokrotna medalistka mistrzostw Polski, najbardziej utytułowana triathlonistka w województwie podlaskim, uczestniczka mistrzostw świata i Europy. Osoby, które minioną niedzielę postanowiły spędzić nad Zalewem Arkadia mogły liczyć nie tylko na pamiątkowe zdjęcie, ale też porozmawiać o sporcie i zaczerpnąć sportowej porady.

Organizatorem wydarzenia była Fundacja Teraz Wschód.

Partnerem wydarzenia był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

5 września 2022 10:10