Gdańszczanie zdominowali Suwałki Beach Arena 2018

16 par męskich oraz 9 żeńskich wzięło udział w sobotnich zmaganiach w siatkówce plażowej nad Zalewem Arkadia. W Suwałki Beach Arena 2018 wystąpili zawodnicy i zawodniczki z Białegostoku, Gdańska, Olsztyna, Warszawy, Giżycka, Gołdapi, Lewkowa Starego, Sejn, Suwałk oraz Litwy.

Wśród pań najlepsze okazały się Aleksandra Chyła / Agata Chyła z Gdańska, które w finale pokonały litewską parę Karolina Santaryte / Iveta Sutkute 2:0. Na najniższym stopniu podium znalazła się druga para z Litwy Monika Sallaute / Leva Kazuraityte , które w spotkaniu o trzecie miejsce zwyciężyły Aleksandrę Bieryło i Katarzynę Stepko 2:1.

Najlepszą parą męską okazali się Adrian Bielecki / Bartosz Pietruczuk z Gdańska, którzy w spotkaniu finałowym pokonali Damiana Załęskiego / Mariusza Magnuszewskiego z Białegostoku 2:0. Trzecie miejsce przypadło w udziale parze z Olsztyna (Rafał Maluchnik / Michał Tomczak), którzy w finale pocieszenia, po niezwykle zaciętym pojedynku pokonali Mateusza Ziembę / Jakuba Sulimę z Gdańska 2:1.

Kolejny turniej na boiskach nad Zalewem Arkadia 25 – 26 sierpnia. W tym terminie odbędzie się Pogodne Suwałki CUP 2018.