Trwa rywalizacja o Puchar Rowerowej Stolicy Polski


Kręcimy  kilometry dla Suwałk

Za nami  półmetek rywalizacji o  „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”, która  zakończy się 30 września 2020 r. To właśnie wtedy poznamy „najbardziej rowerowe” miasto w Polsce.  Należy pamiętać, iż liczy się każdy przejechany kilometr z włączoną aplikacją, ponieważ różnice pomiędzy uczestnikami są naprawdę niewielkie. Aktualnie Pogodne Suwałki  zajmują dwunastą pozycję z wynikiem 493 punktów wyprzedzając w rankingu takie miasta jak Olsztyn, Białystok czy Łomża. Liderem jest Nowa Sól, która ma na swoim koncie niemal 5200 punktów. Suwałki mają też bardzo aktywnych cyklistów o czym świadczy fakt, że jeden z nich do tej pory przejechał niemal 1 650 km. Najaktywniejsze dotychczas grupy to: „Grupa Ogólna”, „Seniorzy” i „Rowerowe Suwałki”.

Nie czekaj dołącz do rywalizacji

W każdej chwili można przyłączyć się do rywalizacji aby dorzucić swoje kilometry do wspólnego celu jakim jest „Puchar  Rowerowej Stolicy Polski”. Wystarczy pobrać aplikację „Rowerowa Stolica Polski” z właściwego dla siebie sklepu. Dla systemu Android będzie to sklep Google Play, a dla systemu IOS sklep App Store. Aplikacja jest bezpłatna. Wystarczy ją ściągnąć, zainstalować i uruchomić. W formularzu podajemy podstawowe dane, zaznaczamy, dla jakiego miasta będziemy kręcić kilometry i włączamy się do zabawy. Jeżeli chcemy dodatkowo rywalizować w mniejszych grupach, wystarczy wyszukać odpowiednią  i się do niej zapisać.

Nagrody dla aktywnych            

Miasto Suwałki wprowadza dodatkowe klasyfikacje w rywalizacji za pomocą aplikacji Rowerowa Stolica Polski. Wśród wszystkich użytkowników, którzy zadeklarują kręcenie kilometrów dla Suwałk zostaną wyłonieni i nagrodzeni najlepsi w kategoriach:

 • Kobiety do 59 roku życia (miejsca I- III)
 • Mężczyźni do 59 roku życia (miejsca I- III)
 • Kobiety 60 + (miejsca I- III)
 • Mężczyźni 60+ (miejsca I- III)

W rywalizacji specjalnej bierze udział osiem grup stworzonych przez Organizatora:

 • SP2(Kościuszki),
 • SP4( Wojska Polskiego)
 • SP5(Klonowa)
 • SP6(Sejneńska)
 • SP7(Minkiewicza)
 • SP9(Hamerszmita),
 • SP10(Antoniewicza)
 • SP11(Szpitalna)

 

do danej grupy  mogą dołączyć nie tylko uczniowie ale również cała społeczność szkolna (nauczyciele, rodzice, dziadkowie i przyjaciele szkoły). Wystarczy wybrać szkołę, dla której  będziemy zbierać punkty. Trzy najlepsze szkoły  otrzymają środki na zakup sprzętu sportowego w następujących wysokościach:

I Miejsce 5.000 zł

II Miejsce 4.000 zł

III Miejsce 2.000 zł

Warunkiem otrzymania środków finansowych jest przejechanie przez Grupę (szkolną) co najmniej 1000 km.

Nagrodzone zostaną również trzy najaktywniejsze „Grupy” zgłoszone  przez użytkowników.

W klasyfikacji wewnętrznej Miasta Suwałki kręcimy kilometry do 25 września 2020 roku. Podsumowanie wewnętrznej rywalizacji odbędzie się 27 września podczas obchodów Europejskiego Dnia Bez Samochodu w Parku Konstytucji 3 Maja.

Warunkiem otrzymania nagrody jest obecność podczas obchodów Europejskiego Dnia Bez Samochodu – 27 września. Jeżeli wskazana osoba nie zgłosi się po odbiór nagrody po trzykrotnym wyczytaniu – przewidziana nagroda przekazywana jest kolejnej osobie z listy uczestników.

#rowerowastolicapolski

 

17 września 2020 14:55