Trwa trening do Rowerowej Stolicy Polski!


Ponad 400 tys. kilometrów przejechanych przez 7300 uczestników. Za nami ponad dwa tygodnie oficjalnej rozgrzewki do Rowerowej Stolicy Polski!

21 marca rozpoczął się tegoroczny trening do Rowerowej Stolicy Polski. Już w nocy pierwsi rowerzyści zaczęli kręcić kilometry dla swoich miast i gmin. Po 14 dniach zabawy w rywalizacji miast odbytych zostało już 21 600 treningów, które wykonało 6 tysięcy użytkowników z 55 miast. Na czele rankingu znajduje się obecnie Metropolia Bydgoszcz (przejechanych 95 tys. km). Kolejne miejsca zajmują ubiegłoroczny zwycięzca RSP Biała Podlaska (34 tys. km) i Zielona Góra (30 tys. km).

Rowerzyści gromadzący punkty dla Pogodnych Suwałk dotychczas wykręcili prawie 2800 kilometrów. W rankingu indywidualnym na pierwszym miejscu znajduje się Ewa Duda (738,03 km), tuż za nią na drugim miejscu Dariusz Tasior (460,26 km), podium zaś zamyka Jarosław Gaszczyński (380,85 km).

Trening oficjalnie zakończy się 21 maja. Znacznie wcześniej, bo już 6 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Sportu będzie można zdobyć kolejną wirtualną odznakę w aplikacji Aktywne Miasta. Wystarczy w tym dniu przejechać na rowerze minimum 20 km, lub pokonać 5 km (chodzenie, bieganie, nordic walking, canicross, rolki, hulajnoga, jazda na wózku).

Przypomnijmy, że start tegorocznej edycji Rowerowej Stolicy Polski nastąpi 1 czerwca. Rywalizacja potrwa do 30 czerwca. Zwycięzcy zarówno w kategorii miast, jak i gmin otrzymają okazałe puchary i samoobsługowe stacje naprawy rowerów.

Jak wziąć udział w zabawie?

Znajdź i pobierz bezpłatną aplikację „Aktywne Miasta” z właściwego dla siebie sklepu (Google Play lub AppStore). Dokonaj rejestracji użytkownika i z menu wybierz „Rywalizacje”, następnie w zakładce „Ogólne” – „Trening RSP dla Miast”. Aby dołączyć do rywalizacji z listy rozwijanej – wybierz miasto, dla którego chcesz kręcić kilometry. W kolejnym kroku – wybierz grupę, z którą się identyfikujesz i przyłącz się lub zaproponuj swoją i razem z przyjaciółmi weźcie udział w rywalizacji!

OSiR On Tour – wycieczka rowerowa

Pozytywnie „zakręceni” – szykujcie się do drogi! Już 22 kwietnia (sobota) w ramach OSiR On Tour wyruszymy w pierwszą w tym roku rowerową wyprawę po malowniczej Suwalszczyźnie. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich ciekawych, co tak naprawdę skrywają te jedyne w swoim rodzaju tereny.

Będzie to również doskonała okazja do zdobycia kolejnych punktów w klasyfikacji generalnej treningu do Rowerowej Stolicy Polski. Przemierzymy trasę szlakami wzdłuż Pojezierza Wschodniosuwalskiego, Suwalskiego Parku Krajobrazowego oraz przepięknej kotliny polodowcowej, w której wije się Jezioro Szelment. Użytkownicy mający włączoną aplikację Aktywne Miasta dopiszą do swojego konta co najmniej 45 kilometrów!

5 kwietnia 2023 13:09