Trwają przygotowania do sezonu siatkarskiej PlusLigi!


Władze i główni udziałowcy klubu Ślepsk Malow Suwałki podzielili się z dziennikarzami stanem przygotowań do sezonu 2023/2024 w Plulsidze. Główne oczekiwania postawione przed drużyną Dominika Kwapisiewicza to gra o play-offy. Klub wzmocnili nowi siatkarze, ale również i nowe stanowisko – dyrektora sportowego, którym został Dariusz Ułanowicz.

Czwartkowe spotkanie z dziennikarzami było przede wszystkim poświęcone podpisaniu dwuletniego kontraktu z firmą JW Ślepsk Augustów, która dalej będzie sponsorem tytularnym drużyny. Oprócz tego prezes klubu Wojciech Winnik poinformował, że wzmacnia klubowe kadry i zatrudnia na stanowisku dyrektora sportowego Dariusza Ułanowicza.

– Zdejmie w dużej mierze ciężar obowiązków, które spoczywają na mnie. Zajmie się między innymi organizacją i przygotowaniem meczów, finansami klubu, rozmowami ze sponsorami, a także komunikacją społeczną – mówił Wojciech Winnik, który zaznaczył, że będzie w miarę upływu czasu zwiększał zakres obowiązków nowego dyrektora.

W spotkaniu wziął udział również Roman Rynkowski, zastępca Prezydenta Suwałk – odpowiedzialny m.in. za sport.

 Będziemy dalej wspierać sport profesjonalny w Suwałkach. W jakiej formie i w jakich kwotach to wszystko zależeć będzie od możliwości naszego budżetu. Stale konsultujemy wszystko z naszymi klubami – mówił Roman Rynkowski.

Główne sportowe cele MKS Ślepsk Malow Suwałki to gra o play-offy. Jednak trener Dominik Kwapisiewicz liczy, że uda się pozytywnie zaskoczyć suwalskich kibiców.

To właśnie dla nich, ale również i mieszkańców północno-wschodniej Polski Ślepsk Malow Suwałki rozpoczyna etap przygotowań i serię sparingów w różnych miastach regionu, m.in. w Białymstoku, Gołdapi czy Węgorzewie. Wszystko zwieńczone będzie Memoriałem Józefa Gajewskiego w Suwałkach, który zostanie rozegrany 7-8 października.

Źródło: Pogodne Suwałki

11 sierpnia 2023 11:23