Trwają zapisy do kolejnego etapu Olimpiady Seniorów!


Po raz piąty w 2024 roku odbywa się Suwalska Olimpiada Seniorów pod patronatem Prezydenta Miasta Suwałk. Jej inicjatorem jest Suwalska Rada Seniorów, a głównym organizatorem Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Celem Olimpiady jest stworzenie możliwości sportowej rywalizacji dla osób starszych, ale i integracji oraz zachęty do wyjścia z domu.

Tradycyjnie, projekt składa się z kilku konkurencji, które odbywają się przez cały rok. Tegoroczną edycję zainaugurował zimowy marsz Nordic Walking wokół malowniczego Zalewu Arkadia, który odbył się w ramach wydarzenia Stacja Pogodne Suwałki 2024.

Drugim etapem będą zawody strzeleckie, zaplanowane na czwartek 21 marca o godzinie 9:00 na strzelnicy partnera wydarzenia: II Liceum Ogólnokształcącego gen. Zygmunta Podhorskiego, ul. T. Kościuszki 36. Z uwagi na ograniczoną ilość wolnych miejsc, obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 87 566 32 81.

W maju odbędzie się wycieczka rowerowa po terenach Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Następnie Zawody Lekkoatletyczne im. Ryszarda Roguckiego (śp. członka Suwalskiej Rady Seniorów drugiej kadencji, jednego z pomysłodawców i pierwszych organizatorów Suwalskiej Olimpiady Seniorów) na Stadionie Lekkoatletycznym im. Jadwigi Olbryś przy ul. Wojska Polskiego 17.

W czerwcu do Suwalskiej Olimpiady Seniorów włączone zostaną Aktywne Spotkania Integracyjne Suwalskich Klubów Seniora o charakterze rekreacyjno-sportowym. Intensywny sezon zwieńczy październikowy turniej bowlingowy. W tym przypadku areną zmagań będzie MK Bowling Suwałki, zlokalizowany w CHR „Suwałki Plaza”, ul. Dwernickiego 15.

Do udziału zaproszeni są wszyscy suwalscy seniorzy w wieku powyżej 60 lat.

NOWOŚCI W 2024 ROKU

Nowością w tym roku jest cykl spotkań związanych z samoobroną. Krav Maga to system uważany za najskuteczniejszy na świecie, wykorzystujący elementy jiu-jitsu, judo oraz zapasów. Cykl poprowadzi doświadczony trener – Andrzej Gajewski. Pierwsze spotkanie odbędzie się w poniedziałek 25 marca o godzinie 10:00 w sali konferencyjnej suwalskiego Aquaparku. W części teoretycznej prowadzący omówi techniki Krav Magi. Następnie, po przerwie kawowej, uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w części praktycznej, podczas której przećwiczą poszczególne elementy samoobrony. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich chętnych seniorów, a jedynym wymogiem jest wygodny strój sportowy.

Zapisy pod numerem telefonu: 87 566 32 81. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń!

 

18 marca 2024 15:31