Trzecia część II Suwalskiej Olimpiady Seniorów – podsumowanie

W  niedzielę 09.06.2019 r. odbyła się trzecia część II Olimpiady Seniorów, czyli Zawody Lekkoatletyczne im. Ryszarda Roguckiego pod honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Suwałk, w której udział wzięło 20 mężczyzn i 10 kobiet z Suwałk.

Seniorzy wystartowali w 4 konkurencjach lekkoatletycznych: bieg na 60 m, rzut oszczepem, pchnięcie kulą i nordic walking 800m (dystans po uzgodnieniu z zawodnikami został skrócony z 1200m ze względu a warunki atmosferyczne). Wszystkim konkurencjom towarzyszyło mnóstwo  emocji.

Organizatorem zmagań był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach przy udziale  Suwalskiej Rady Seniorów.

W klasyfikacji generalnej kobiet zwyciężyła Radkiewicz Stanisława zdobywając 23 punkty. Na drugim miejscu uplasowała się Soroka Aniela z wynikiem 16 pkt, zaś tuż za nią na trzecim miejscu podium z wynikiem 15 pkt – Olszewska Dorota.

Klasyfikacja mężczyzn po 4 konkurencjach wyłoniła dwóch zawodników na pierwszym miejscu z ilością 22pkt. Panowie jednak, chcąc rozstrzygnąć tak wyrównaną rywalizację i wyłonić zwycięzcę, zgodzili się na dogrywkę, którą był skok w dal z miejsca. Po trzech próbach skokiem dłuższym o 5cm od konkurenta (208 cm) wygrał Poźniak Józef, a tuż za nim znalazł się Dojnikowski Stefan. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej z wynikiem 14 pkt zajął Złotnik Romuald.

Wyniki poszczególnych konkurencji: TUTAJ

10 czerwca 2019 10:14