Trzecia kolejka TOP LIGI


17 maja o godzinie 18:00 na orliku przy ul. Hamerszmita 11 rozpocznie się trzecia kolejkę Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Top Liga. Zapraszamy wszystkich kibiców gdyż już od pierwszego gwizdka sędziego czekają nas sportowe emocje.

GMINA SUWAŁKI – 14. DYWIZJON

Trzecia kolejka Top Ligi rozpocznie się od bardzo ciekawego spotkania. Naprzeciwko siebie staną 14 Dywizjon, który w debiucie efektownie pokonał zespół Porty Active Team 6:0 oraz Gmina Suwałki, która do tej pory dwukrotnie zremisowała ale potencjał tej drużyny jest bardzo duży. Warto przypomnieć, iż drużyna prowadzona przez Marcina Czyżyka podejdzie do tego spotkania podwójnie zmotywowana. Podczas halowych rozgrywek RESO Suwałki Football League obie drużyny walczyły o miano mistrza do ostatniego gwizdka sędziego ostatniej kolejki. Kibice na długo zapamiętli tamto spotkanie. W piątek również powinno być niezwykle ciekawie. Wojskowi podczas pierwszego meczu pokazali, że na orliku grają równie dobrze jak w hali, a zawodnicy w żółtych koszulkach mają coś do udowodnienia zarówno sobie jak i kibicom.

ROSPUDA FILIPÓW – TECHNIKA GRZEWCZA „ZUH”

Punktualnie o godzinie 18.30 na boisku pojawią się zespoły Rospudy Filipów oraz Techniki Grzewczej „ZUH”.  Pomimo tego, iż po dwóch kolejkach te dwa zespoły okupują dolną część tabeli po to ich ambicje sięgają znacznie  wyżej. Już w poprzedniej kolejce obie ekipy pokazały się z dobrej strony. Szczęścia zabrakło Rospudzie Filipów,  która zagrała wyrównany i stojący na bardzo wysokim poziomem mecz ze Szkarnulis Team. Natomiast los uśmiechnął się do Techniki Grzewczej „ZUH”, która po bramce samobójczej jednego z zawodników przeciwnika wywalczyła cenny  punkt. Podczas spotkania oczy kibiców w szczególności powinny być skierowane na Pawła Fajkowskiego i Łukasza Wysokiego którzy wyróżniają się na tle innych zawodników w swoich drużynach i na pewno będą chcieli poprowadzić swoje zespoły do zwycięstwa.

BLACKOUT – SZKARNULIS TEAM

Trzeci mecz to pojedynek jak na razie ostatniej drużyny z wiceliderem. Chociaż tabela i postawa obu drużyn może wskazywać na jednostronne widowisko to możemy być pewni, że zespół Blackout da z siebie wszystko i postara się wrócić na odpowiednie tory. Drużyna dowodzona przez Jana Nalbacha na pewno będzie chciała zatrzeć w pamięci dwie pierwsze kolejki i spróbować zdobyć trzy punkty z drużyną z Sejn. Zadanie trudne, chodź na pewno nie niemożliwe. Jednak należy zauważyć, iż drużyna Szkarnulis gra bardzo szybką i ofensywną piłkę szczególnie z przodu bardzo trudny do upilnowania jest Piotr Macianis, a bramki strzeże jak na razie niezawodny Patryk Sobolewski

EUROMET – AR-TIR

Ostatnie spotkanie to mecz lidera z pierwszej kolejki z aktualnym liderem tabeli. Euromet rozegrał tylko jedno spotkanie w rozgrywkach. W pierwszej kolejce rozbił Blockout 4:0 i chociaż nie ma w swoim składzie nazwisk, które brylują na co dzień na ligowych boiskach to wielu kibiców uważa, że mogą okazać się „czarnym koniem” rozgrywek. W trzeciej kolejce debiutanta w amatorskiej lidze piłki nożnej ciężki sprawdzian. Zespół Ar Tiru tak jak zapowiadał przed rozgrywkami, że bardzo dobrze czuję się na orliku i obecnie udowadnia to na boisku. Zawodnicy pokazują, że są niezwykle groźni, a ich dużym atutem jest gra zespołowa, która pozostawiła w pokonanym polu zarówno Rospudę Filipów jak i zespół Blackout.

15 maja 2019 21:58