Turniej Trzech Kortów w Suwałkach


turniej trzech kortów

Wszystkich amatorów tenisa ziemnego zachęcamy do udziału w Turnieju Trzech Kortów. Impreza odbędzie się w ostatni weekend sierpnia (28-29.08.)
w ramach „Sportowego Zakończenia Wakacji”.

W sobotnie przedpołudnie 28 sierpnia uczestnicy turnieju rozpoczną rywalizację na ceglanych kortach tenisowych znajdujących się w sąsiedztwie stadionu lekkoatletycznego przy ul. Wojska Polskiego 17. Początek wydarzenia zaplanowany jest na godzinę 9:00. Cechami charakterystycznymi gry na „cegle” są długie wymiany z wolniejszą prędkością uderzeń, dlatego tenisiści muszą wykazywać się dobrą powtarzalnością uderzeń oraz odpowiednim przygotowaniem fizycznym, aby skutecznie rywalizować z innymi graczami.

Rywalizacja w beach tenisa odbędzie się na Suwałki Beach Arenie nad zalewem Arkadia w niedzielę 29 sierpnia. Tenis plażowy jest grą bardzo podobną do tenisa ziemnego z tym, że rozgrywany jest na piachu, a sprzęt wygląda zupełnie inaczej niż znane wszystkim „normalne” rakiety tenisowe. Beach tenis wymaga od grających bardzo dobrej kondycji fizycznej oraz dobrego refleksu ze względu na utrudnione poruszanie się w piasku oraz fakt, iż piłeczka nie może dotknąć podłoża. Również w niedzielę od godziny 9:00 amatorzy białego sportu zmierzą się na kortach ze sztuczną nawierzchnią trawiastą przy ul. Zastawie 38. Tym razem będzie to rywalizacja deblowa. Rozgrywki na sztucznej nawierzchni charakteryzują się szybkimi oraz krótkimi wymianami, dlatego ofensywa połączona z koncentracją to czynniki, które mają duży wpływ na końcowy wynik.

Jak łatwo zauważyć, różne nawierzchnie tenisowe wymagają od zawodników użycia różnych umiejętności. Uczestnicy muszą zaadoptować się do danego podłoża i używać najefektywniejszych uderzeń by osiągnąć sukces. Dlatego też, Turniej Trzech Kortów zapowiada się niezwykle emocjonująco ze względu na zróżnicowanie rozgrywek.

Pojedynki sędziowane będą bezpośrednio przez grających. System rozgrywek zostanie ustalony w dniu turnieju i uzależniony będzie od liczby uczestników.

Zapisy

Zapisy i szczegółowe informacje można uzyskać u sędziego głównego Turnieju Trzech Kortów:

  • Paweł Chałko 692707538

Regulamin

 

Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w imprezie.

23 sierpnia 2021 10:10