Sukcesy suwalskich modelarzy w Mistrzostwach Polski!


Zawodnicy sekcji Modelarstwa Lotniczego OSiR w Suwałkach, od lewej: Radosław Szymanowski, Stanisław Skibicki, Oliwia Danilewicz, Miłosz Szymanowski

Doskonale zaprezentowali się  zawodnicy sekcji modelarstwa lotniczego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach podczas Mistrzostw Polski Modeli Swobodnie Latających Małych Form i Latających Skrzydeł w klasie F1G (modele swobodnie latające z napędem gumowym). W zawodach, które odbyły się w miniony weekend  (9-11 października) na lotnisku Aeroklubu Gliwickiego Stanisław Skibicki, instruktor i jednoczęsnie utytułowany zawodnik suwalskiego OSiR-u,  zdobył tytuł Mistrza Polski. Bardzo dobrze spisali się także jego podpieczni. Oliwia Danilewicz, Radosław Szymonowski oraz Miłosz Szymanowski  wywalczyli tytuł Drużynowych Wicemistrzów Polski na rok 2020.

Już w najbliższy weekend (15-16 października 2020 r.) suwalscy modelarze wystartują w Częstochowie w Pucharze Polski. Zawody Jasna Góra Cup 2020 rozgrywane na lotnisku Aeroklubu Częstochowskiego zakończą letni sezon rywalizacji modeli swobodnie latających z napędem gumowym.

 

13 października 2020 09:17