Uczniowie szkół średnich ze świetnymi rezultatami! Wiosenne Zawody Lekkoatletyczne…


Wiosenne Zawody Lekkoatletyczne Szkół Ponadpodstawowych już za nami! Na Stadionie Lekkoatletycznym im. Jadwigi Olbryś nie zabrakło sportowych emocji, ambitnej rywalizacji i wielu wartościowych wyników. Uczniowie suwalskich szkół po raz kolejny udowodnili, że lekkoatletyka cieszy się dużą popularnością, a młodzież chętnie podejmuje sportowe wyzwania.

Przez cały czwartkowy dzień (28 maja) zawodnicy rywalizowali w konkurencjach biegowych, skokach oraz rzutach, walcząc nie tylko o indywidualne sukcesy, ale również o jak najlepszy wynik swojej szkoły w klasyfikacji drużynowej. Nie zabrakło zaciętej walki do ostatnich konkurencji, rekordów życiowych oraz wzajemnego dopingu, który stworzył na stadionie wyjątkową atmosferę.

Po podliczeniu wszystkich punktów klasyfikacja generalna szkół przedstawia się następująco:

  • I miejsce – II LO im. gen. Zygmunta Podhorskiego
  • II miejsce – III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Lityńskiego
  • III miejsce – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Wincentego Witosa
  • IV miejsce – I LO im. Marii Konopnickiej
  • V miejsce – Zespół Szkół Technicznych
  • VI miejsce – Zespół Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, nauczycielom oraz opiekunom. Dziękujemy za sportową postawę, zaangażowanie i stworzenie wydarzenia pełnego pozytywnej energii. Każdy start był kolejnym krokiem w rozwoju sportowych pasji i doskonałą okazją do sprawdzenia swoich możliwości.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zawodów, odnalezienia siebie na zdjęciach i dzielenia się nimi ze znajomymi. Do zobaczenia na Stadionie Lekkoatletycznym podczas kolejnych sportowych wydarzeń!

29 maja 2026 11:01