Udany weekend suwalskich sportowców


P1070389

W dniach 20 – 22.05.2016 r. w Kobierzycy odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych. Para Suwalskiego Klubu Badmintona – Michał Aleksandrowicz/Mateusz Hołub wywalczyła srebrny medal. Mateusz Hołub w grze pojedynczej chłopców oraz para Jan Filipowicz/Sebastian Lenczewski uplasowali się na miejscach 5-8.

W sobotę w Warszawie odbył się 2. Memoriał Zygmunta Szelesta. Wspaniałą formę zaprezentowała Maria Andrejczyk. Suwalczanka już w pierwszej próbie wynikiem 64,08 wyrównała blisko dziesięcioletni rekord Polski w rzucie oszczepem. Andrejczyk osiągnęła jednocześnie minimum na Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w sierpniu tego roku w Rio de Janeiro.

Pewne zwycięstwa odniosły również drużyny suwalskich Wigier. Pierwszy zespól w arcyważnym spotkaniu o Mistrzostwo I Ligi pokonał 2:0 Sandecję Nowy Sącz i zrobił milowy krok w kierunku utrzymania się w tej klasie rozgrywkowej. Druga drużyna SKS Wigry rozbiła KS Śniadowo 5:2 w rozgrywkach IV Ligi grupy podlaskiej.

W sobotę, 21 maja dokończony został turniej tenisowy Oil Transfer Development Cup, który w poprzednią sobotę został przerwany ze względu na opady deszczu. Do Suwałk ponownie przyjechali pasjonaci tenisa z Sejn, Augustowa, Ełku oraz Białegostoku. Tym razem pogoda sprzyjała. (Wyniki) 

 

23 maja 2016 11:13