Udany występ sekcji modelarstwa lotniczego w Hrubieszowie.


W miniony weekend, 12-13 lutego w Hrubieszowie rozegrano inauguracyjne zawody w tegorocznej edycji Pucharu Rzeczypospolitej i Pucharu Polski Modeli Halowych w klasie F1N (modele szybowców halowych wyrzucanych z ręki). Organizatorem wydarzenia był Hrubieszowski Klub Modelarstwa Lotniczego ,,Jedynka”, a areną zmagań hala Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W sobotę rozegrano zawody o Puchar Burmistrza Miasta Hrubieszowa zaliczane do tegorocznej edycji Pucharu Rzeczypospolitej. W kategorii młodzików dziewcząt zwyciężyła Oliwia Szturgulewska, w kategorii juniorów VI miejsce zajął Radosław Szymanowski, a w kategorii seniorów bezkonkurencyjny okazał się Filip Rudziński. Warto dodać, że w swoim czwartym locie ustanowił nowy rekord hali w Hrubieszowie, osiągając imponujący wynik 51,8 sekundy czasu trwania lotu!

W niedzielę przyszedł czas na rywalizację w ramach zawodów o Puchar Burmistrza Miasta Hrubieszowa, ale tym razem zaliczanych do tegorocznego cyklu Pucharu Polski. W kategorii młodzików dziewcząt triumfowała Oliwia Szturgulewska, w kategorii juniorów młodszych II miejsce zajęła Gabriela Truchan, a wśród juniorów na najwyższym stopniu podium stanął Grzegorz Truchan. Tuż obok towarzyszył mu Radosław Szymanowski, który został sklasyfikowany na II pozycji.

Sekcja modelarstwa lotniczego OSiR zdeklasowała konkurencję w kategorii Open, zajmując wszystkie miejsca na podium zawodów. Ponownie na najwyższym stopniu podium stanął Filip Rudziński, miejsce II zajął Grzegorz Truchan, a na miejscu III sklasyfikowano Sławomira Truchana.

15 lutego 2022 13:57