Umowa na organizację mistrzostw podpisana


W Suwałkach odbędą się w tym roku 98. PZLA Mistrzostwa Polski. To najważniejsza impreza w corocznym kalendarzu najlepszych polskich lekkoatletów, których będziemy gościć w naszym mieście w dniach 9-11 czerwca. To właśnie wtedy Stadion Lekkoatletyczny im. Jadwigi Olbryś będzie areną ich zmagań i walki o jak najlepsze wyniki, które niejednokrotnie będą przepustką do imprez o randze międzynarodowej.

W tej sprawie zorganizowano w poniedziałek (7 lutego) konferencję prasową.

 Suwalski samorząd od lat aktywnie wspiera nie tylko lekkoatletykę ale też i inne dyscypliny sportowe. Organizowaliśmy już kilka edycji mistrzostw polski w lekkoatletyce ale jeszcze nigdy nie mieliśmy okazji zorganizowania mistrzostw rangi seniorów. Przed nami dużo pracy ale wierzę, że jak zawsze staniemy na wysokości zadania – powiedział Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Wątpliwości co do tego nie miał obecny podczas spotkania z dziennikarzami Tomasz Majewski, wiceprezes PZLA.

 Suwałki to bardzo dobry i sprawdzony organizator, który udowodnił nie raz, że można mu zaufać – mówił Tomasz Majewski – Startowałem tu kilkanaście lat temu. Wtedy jeszcze na starym stadionie. Miasto od tego momentu zmieniło się, a stadion to jeden z najbardziej profesjonalnych obiektów w kraju. Jestem przekonany, że miasto doskonale sobie poradzi z tym wydarzeniem – podsumował wiceprezes PZLA.

Choć do organizacji mistrzostw pozostało jeszcze kilka miesięcy to niezbędne są do wykonania pewne prace inwestycyjne tak by dostosować stadion chociażby do wymagań Telewizji Polskiej, która przez 3 dni będzie na żywo relacjonowała zmagania najlepszych polskich lekkoatletów.

 Musimy wykonać specjalne przyłącza elektryczne oraz wyposażyć stadion w infrastrukturę, która pozwoli przeprowadzić transmisje telewizyjne. Pracujemy również nad dodatkowym oświetlenie stadionu – mówił Waldemar Borysewicz, Dyrektor OSIR w Suwałkach, który będzie głównym organizatorem mistrzostw.

W spotkaniu z dziennikarzami wzięła też udział suwalska srebrna medalistka z ostatnich igrzysk olimpijskich w rzucie oszczepem Maria Magdalena Andrejczyk.

– Niesamowicie się cieszę, że to najważniejsze sportowe wydarzenie odbędzie się w Suwałkach. Jestem szczęśliwa, że będę mogła w końcu wystartować przed własną publicznością. Mam nadzieję, że zdrowie pozwoli mi na osiągniecie jak  najlepszych wyników – mówiła Andrejczyk.

7 lutego 2022 14:27