Umowa na organizację Mistrzostw Polski podpisana


W poniedziałek (5 marca) w Warszawie Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk podpisał umowę z Pawłem Olszańskim Sekretarzem Generalnym Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na organizację PZLA Mistrzostw Polski w Sztafetach i Wielobojach. Wydarzenie odbędzie się w Suwałkach w dn. 1-2 czerwca tego roku.

Pierwsze tego typu Mistrzostwa w naszym kraju zapowiadają się niezwykle emocjonująco. Gwiazdami Mistrzostw powinny zostać zwłaszcza polskie sztafety 4 x 400 metrów, które w zakończonych w niedzielę Mistrzostwach Świata w Birmingham odniosły ogromne sukcesy. Panowie, biegnący w składzie Karol Zalewski, Rafał Omelko, Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina zdobyli złoty medal halowych mistrzostw świata w Birmingham oraz ustanowili nowy rekord świata z czasem 3:01.77. Panie natomiast zostały halowymi v-ce mistrzyniami świata. 

Po organizacyjnym sukcesie 70 Mistrzostw LA Juniorów oraz 34 Mistrzostw Polski LA U23  nowoczesny lekkoatletyczny stadion w Suwałkach, którym  na co dzień administruje Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach, będzie gospodarzem kolejnego ważnego wydarzenia. Po podpisaniu umowy przygotowania do wydarzenia ruszyły pełną parą.

Głównym organizatorem PZLA Mistrzostw Polski w Sztafetach i Wielobojach będzie Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

6 marca 2018 09:30