Valerjan Romanovski – Jak oswoić zimno ?


W tegorocznej edycji kąpieli morsów weźmie udział nietuzinkowa postać. Valerjan Romanowskiabsolutny „Guru” w środowisku morsów. Fascynuje go praca z ciałem. Zrealizował ponad 10 projektów sportowych, część w randze rekordu Guinnessa. Przez kilka dób podróżował rowerem po mroźnej Jakucji w temperaturze –50°C, mieszkał 100 godzin w komorze termoklimatycznej w temperaturze odczuwalnej –60°C. W październiku ubiegłego roku pobił rekord najdłuższego kontaktu ciała z lodem. Na placu ratuszowym w Wilnie ustawiono specjalną kapsułę wypełnioną lodem, w której Valerjan Romanowski przebywał 3 godziny i 1 minutę, bijąc rekord Francuza Romana Vandendorpa (2 godziny i 35 minut).

Podsumowując – dwie doby na rowerze w Jakucji, 100 godzin w komorze termoklimatycznej, 50 dni na zamarzniętej rzece w Laponii, ogrzewając się tylko temperaturą własnego ciała i rekord Guinnessa w przebywaniu pod lodem. Jego projekty i rekordy można opisywać długo, a my będziemy mieli niepowtarzalną okazję, aby tego wszystkiego wysłuchać.

W ramach Stacji Pogodne Suwałki, 29.01.2022 r. w Hotelu LOFT***, który jest także partnerem wydarzenia, odbędzie się spotkanie z Valerjanem Romanowskim, poświęcone omówieniu jego ekstremalnych projektów.

Podczas spotkania Valerjan Romanovski opowie nam:
• o zasadach prawidłowego, świadomego morsowania,
• o czym należy pamiętać i jak to robić bezpiecznie,
• na co należy zwracać uwagę,
• jakie są objawy wychłodzenia,
• gdzie są granice,
• o wpływie zimna na ludzką psychikę,
• o sposobach przywrócenia temperatury ciała po morsowaniu,
• o swoich projektach i rekordach.

Te wszystkie kwestie, a nawet jeszcze więcej znajdziecie również w książce wydanej przez Valerjana Romanovskiego, której promocja odbędzie się podczas spotkania. Osoby zainteresowane będą mogły również nabyć egzemplarz po zakończonym spotkaniu. Zapraszamy 29 stycznia, o godzinie 16:00 do Hotelu LOFT***, ul. Pułaskiego 24K. Informujemy, iż ilość miejsc jest ograniczona. Wstęp wolny!

Zdjęcie: Valerjan Romanovski & Rock Balancing Ice

17 stycznia 2022 16:36