VI Opłatek Sportowca


Po raz szósty suwalscy sportowcy, trenerzy, działacze i władze miasta spotkali się na tradycyjnym opłatku sportowca. Inicjatorem tych spotkań jest Salezjańska Organizacja Sportowa SALOS Suwałki, a gospodarzem wydarzenia po raz trzeci był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

W tegorocznej uroczystości uczestniczyło około 400 osób z 50 klubów sportowych między innymi siatkarze Ślepsk Malow Suwałki, piłkarze Wigier, olimpijczyk Wojciech Fortuna oraz przedstawiciele władz samorządowych. Swoją obecnością spotkanie opłatkowe zaszczycił też Prezydent Miasta Suwałk pan Czesław Renkiewicz, który podziękował za tegoroczne osiągnięcia sportowe.
Podczas wydarzenia zostały wręczone Odznaki Honorowego Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, srebrna powędrowała do Pani Beaty Harasimowicz, natomiast złota do Pana Zbigniewa Wisieckiego oraz nieobecnego podczas uroczystości Pana Jarosława Jutkiewicza.

Uczestnicy podzieli się opłatkiem, złożyli sobie życzenia i wysłuchali kolęd w wykonaniu studia piosenki “Beciaki”. Zgromadzeni goście wymienili spostrzeżenia i uwagi oraz chwalili się swoimi osiągnięciami w mijającym roku. Spotkanie opłatkowe to jedyna okazja aby spotkać się w tak wyśmienitym sportowym gronie i choć na chwilę oderwać się od ciężkich treningów.

Organizatorem VI Opłatka Sportowca było Rada Sportu przy Prezydencie Miasta Suwałk  oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

20 grudnia 2019 08:37