VII kolejka RSFL. Zmiana na pozycji lidera!


Cóż to były za emocje! Chociaż od VII kolejki minęło kilka dni to nadal pamiętamy strzelone bramki, zaciętość zawodników i niesamowite parady bramkarskie. Śmiało można powiedzieć, że to bramkarze byli bardzo jasnymi postaciami w swoich drużynach.

Wyrównany początek. Pierwszy szlagier na remis!

Już pierwszy pojedynek Gminy Puńsk ze Skupski Team Sejny to walka do ostatniej minuty i o każdą piłkę. Chociaż świetnie rozpoczęli młodzi zawodnicy z Sejn i już w 3 minucie Jakub Grablun dał swojej drużynie prowadzenie, to od razu Gmina Puńsk rozpoczęła odrabianie strat. Jednak udało się to dopiero w 10 minucie po strzale Marcina Bujnowskiego. Druga część spotkania to między innymi bezsensowne zachowanie J. Januszewicza, który za dyskusję z sędzią dostał żółtą kartkę. Osłabienie drużyny przeciwników wykorzystała Gmina Puńsk i zdobyła drugą bramkę. Nie był to jednak ostatni gol w tym meczu – w 22 minucie w wyniku zamieszania pod bramką Puńska bramkę samobójczą strzelił Jarosław Górski i pierwsze spotkanie tej kolejki kończy się zasłużonym remisem 2:2.

Drugi pojedynek był pierwszym z dwóch szlagierów, które czekały nas tego wieczoru. Lider po VI kolejkach Euromaster Gniedziejko kontra aktualny mistrz RSFL 14. Pułk Przeciwpancerny Decco Suwałki. Mimo braku bramek w tym spotkaniu na brak emocji kibice zgromadzeni w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach nie mogli narzekać. Akcja za akcję i walka do ostatniego gwizdka sędziego. Kolejne świetne spotkanie Bartka Żybury, który dwoił się troił i po raz kolejny pokazał, że śmiało może aspirować do najlepszego zawodnika tegorocznych rozrywek. Chociaż tego wieczoru on i jego koledzy trafili na zaporę i mur w postaci Błażeja Barwickiego – nie tylko świetnie bronił ale wprowadzał również spokój w szeregach swojej drużyny. Na pewno jednym z kluczowych momentów w tym spotkaniu był rzut karny podyktowany za zagranie ręką zawodnika Euromaster Gniedziejko. Do piłki podszedł Paweł Stasiński jednak tym razem nie wytrzymał presji i piłka minęła bramkę strzeżoną przez Damiana Wróblewskiego. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Strzał Fajkowskiego na wagę 3 punktów. Szkarnulis zachował zimną krew.

Godzina 20:00  to był czas na Gminę Suwałki i Alex Szklarz. Obie drużyny były podbudowane zwycięstwami w poprzedniej kolejce, w której to Gmina Suwałki pokonała Wojskowych, a Alex Szklarz wywalczył swoje pierwsze punkty pokonując  Skupski Team Sejny. Jednak to zawodnicy żywiołowo reagującego w tym spotkaniu Marcina Czyżyka byli faworytami w tym meczu. Pomimo tego w pierwszej minucie spotkania Kacper Rutkowski wyprowadził zespół Alex Szklarz na prowadzenie. Mimo to chwilę później Piotr Gwaj wyrównuje wynik spotkania. Był to jednak mecz pełen nieporadności zawodników Gminy Suwałki oraz marnowanych szans strzeleckich. Gdyby nie po raz kolejny wysoko dysponowany w tej edycji RSFL Janusz Korejwo, to o 3 punkty mogłoby być bardzo ciężko. Można stwierdzić, że jak nic nie wychodzi to wtedy swój instynkt strzelecki uruchamia Paweł Fajkowski i to właśnie on ostatecznie dał trzy punkty swojej drużynie.

Kolejny mecz w tej kolejce to Szkarnulis Team Sejny kontra Porta Active Team. Był to pokaz bardzo mądrej gry zawodników z Sejn, pewnie swoją drużyną dowodził Piotr Leszczyński, a już w pierwszej minucie po raz kolejny popis swoich umiejętności dał jak na razie najlepszy strzelec rozgrywek Maciej Szydłowski. Jednak mimo dobrej gry nadeszła bardzo pechowa minuta dla ekipy Szkarnulis. Niefortunne zderzenie na środku parkietu Maćka Szydłowskiego z Danielem Kukowskim spowodowało, że ten pierwszy upadł na parkiet z wielkim bólem na twarzy i nie był wstanie kontynuować tego spotkania. Jednak nie przeszkodziło to w kontynuowaniu dobrej gry drużynie z Sejn, dwie kolejne bramki strzelił Michał Frydrych, a wynik zakończył się rezultatem 3:0.

Pomimo tego,  że na koniec został pojedynek drużyn z dolnych rewirów tabeli, to tak jak cała kolejka mecz Verty Suwałki z SALOS-em Suwałki dostarczył emocji do ostatniego gwizdka sędziego. Najpierw ładnym trafieniem popisał się Patryk Bogdanowicz, ale już na początku drugiej połowy nastąpiła odpowiedź Pawła Bogdana, który zdobył swoją 7 bramkę w tegorocznej edycji RSFL. Na początku artykułu wspomnieliśmy, że ta kolejka to parady bramkarskie i należy tutaj podkreślić bardzo dobrą postawę bramkarza SALOS-u Suwałki. To właśnie Jakub Krzyżewski wyszedł na pierwszy plan w tym spotkaniu i bronił „piłki nie do obrony”, jego postawa została również nagrodzona przez zasłużone brawa zgromadzonej publiczności. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

Małymi krokami zbliżamy się do zakończenia tegorocznej edycji rozgrywek RSFL, tak więc zapraszamy już w najbliższy piątek do hali OSiR Suwałki do kibicowania zawodnikom podczas VIII kolejki RSFL. Tym razem sportowe zmagania rozpoczną się już o godzinie 17:00 meczem Porty Active Team z 14. PPPanc Decco Suwałki.

 

Wyniki VII kolejki RSFL

Gmina Puńsk – Skupski Team Sejny 2:2

  • M. Bujnowski, R. Dorochowicz – J. Grablun, J. Górski (s)

Euromaster Gniedziejko – 14. Pułk Przeciwpancerny DECCO Suwałki 0:0

Gmina Suwałki – ALEX Szklarz 2:1

  • P. Gwaj, P. Fajkowski – K. Rutkowski

Szkarnulis Team Sejny – Porta Active Team 3:0

  • M. Szydłowski, M. Frydrych x2

Opakowania KARTEX Suwałki – Technika Grzewcza ZUH 3:0

  • S. Zackiewicz, M. Gołowczyc, W. Mickiewicz

VBERTA Suwałki – SALOS Suwałki 1:1

  • P. Bogdanowicz – P. Bogdan

25 stycznia 2022 12:45