W końcu! W piątek rusza liga RESO!


Na tę chwilę czekali wszyscy sympatycy rozgrywek RESO Suwałki Football League. W najbliższy piątek (26.11.2021 r.) o godz. 18:30, na parkiecie hali OSiR przy ul. Wojska Polskiego 2, ponownie zobaczymy zawodników, dla których piłka nożna jest czymś więcej niż sposobem na spędzenie wolnego czasu. Tym razem na trybunach będą mogli zasiąść kibice, jednak nie w takiej ilości jak to miało miejsce przed pandemią. Jedno jest pewne – czeka nas 11 wieczorów sportowej walki i wielkich emocji.

Poprzednia edycja rozgrywek zakończyła się 18 grudnia 2020 r. 16 drużyn zdążyło rozegrać zaledwie 5 kolejek z 15 zaplanowanych. Niestety, sytuacja sanitarna i wprowadzone obostrzenia zmusiły organizatorów do zawieszenia rozgrywek. Co prawda wszyscy po cichu liczyli, że to tylko chwilowe, jednak upływały kolejne tygodnie a sport, głównie ten amatorski, pozostał  w „zamrożeniu”.

Organizatorzy, po konsultacji z przedstawicielami drużyn, w konsekwencji postanowili anulować dotychczasowe wyniki i przystąpić do rywalizacji od początku. Z grona 16 drużyn pozostało 12. Niestety, sytuacja na wschodniej granicy oraz trwająca pandemia spowodowały, że drużyny, w których występowali zawodnicy zawodowo związani ze służbami mundurowymi, zmuszone były zrezygnować z rozgrywek.  Na polu sportowej walki pozostali:

Skupski Team Sejny, Szkarnulis Team Sejny, Gmina Suwałki, Technika Grzewcza ZUH, EUROMASTER Gniedziejko, SALOS Suwałki, PORTA ACTIVE TEAM, VERTA Suwałki, 14. Pułk Przeciwpancerny im. Marszałka J. Piłsudskiego DECCO Suwałki, Opakowania KARTEX, ALEX Szklarz oraz Gmina Puńsk.

Choć tytułu z 2020 roku (Mistrz edycji 2019/2020) będzie bronić 14. Pułk Przeciwpancerny im. Marszałka J. Piłsudskiego DECCO określani skrótem „Wojskowi” lub „Jednostka”, to ciężko ocenić jakie szanse faktycznie mają w rywalizacji z pozostałymi drużynami. Przed startem w rozgrywkach drużyny mogły dokonać wzmocnień. Poza tym kontuzje zawodników oraz okres pandemii spowodowały, że forma poszczególnych zawodników, będących filarami swoich zespołów, może być daleka od optymalnej. A to sprawia, że sympatycy rozgrywek sponsorowanych przez suwalską firmę RESO Europa Service, będą świadkami emocjonujących meczów, których bohaterami będą znani w regionie zawodnicy, dla których piłka nożna jest wielką pasją.

Oprócz sportowych emocji będą również te związane z zabawą, do której organizatorzy wspólnie z partnerami zapraszają sympatyków ligi. Nie zabraknie cieszącego się dużą popularnością głosowania na najlepszego zawodnika kolejki, a także zabawnych pytań związanych z RESO Suwałki Football League.

I na koniec ważna informacja dla kibiców. Zmagania drużyn będzie można śledzić na stronie ligi www.resoliga.pl, w mediach społecznościowych (Facebook/RESO Suwałki Football League) oraz w specjalnej aplikacji Virium.

 

23 listopada 2021 11:49