W niedzielę pobiegniemy z pomocą dla Hani Poczobut!


W najbliższą niedzielę (5 lipca) na terenach rekreacyjnych nad zalewem Arkadia odbędzie się bieg rozpoczynający cykl imprez pn. „Rozbiegana Arkadia”. Organizatorem wydarzenia jest Wojciech Klekotko (Run 4 You) znany w suwalskim środowisku sportowym biegacz, triathlonista, narciarz biegowy etc.

Biegacze będą mieli do pokonania trasę 12 km, która zostanie poprowadzona przez tereny rekreacyjne zalewu Arkadia oraz nowe bulwary nad Czarną Hańczą. Będą to 3 pętle o długości 4 km.

Program zawodów:

  • 09:30 – 11:30 – stacjonarna rejestracja zawodników oraz odbiór pakietów startowych
  • 11:45 -11:50 – odprawa techniczna
  • 12:00 – START biegów na 12 km i 4 km

Zakończenie rywalizacji oraz wręczenie nagród przewidywane jest na godz. 14:00.

Pomaganie przez bieganie

Jednak tym w dniu wynik sportowy będzie miał drugorzędne znaczenie. Cała uwaga wszystkich uczestników wydarzenia będzie skupiona na małej Hani Poczobut, która jest prawdziwą bohaterką ostatnich tygodni. Kilkumiesięczna ełczanka zmaga się z niezwykle ciężką chorobą  jaką jest SMA, a rodzicie, znajomi i ludzie dobrej woli od dłuższego czasu organizują różnego rodzaju akcje, których celem jest zbiórka 10 mln na leczeni małej Hani. Akcja jest niezwykle dynamiczna i obejmuje wiele działań. Jednym z działań są biegi. Dla wytrwałych wspomniany bieg na 12 km, ale dla osób, których forma daleka jest od wymarzonej a mimo tego chcą dorzucić swoją cegiełkę na leczenie Hani Poczobut mogą wybrać dystans 4 km.

Koszt udziału w biegu na dystansie 12 km to 50,00 zł i 30 zł na dystansie 4 km, a w ramach opłaty każdy z uczestników otrzyma pakiet startowy obejmujący: numer, pamiątkowy medal i posiłek regeneracyjny a także satysfakcję ze wsparcia finansowego.

Zapisy w formie elektronicznej  lub stacjonarnej w dniu zawodów nad zalewem Arkadia.

Ponadto w najbliższą niedzielę, oprócz biegu nad Zalewem Arkadia, w godzinach 10:00-14:00 odbędzie się także charytatywny kiermasz słodkości, produktów regionalnych, grill oraz pchli targ.

2 lipca 2020 16:12