W niedzielę Sportowe Zakończenie Wakacji!


Zaledwie 4 dni dzielą nas od rozpoczęcia Sportowego Zakończenia Wakacji. Emocje towarzyszące niedzielnemu wydarzeniu z pewnością zapewnią najmłodszym zapas energii przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym.

„Sportowe paszporty” czekają już na śmiałków chcących sprawdzić swoje umiejętności w różnego rodzaju konkurencjach. Z myślą o uczestnikach wydarzenia zostało przygotowanych dziewięć stacji, na których będzie można zdobyć specjalne pieczątki – osoby, które uzyskają wszystkie oznaczenia otrzymają pamiątkowy medal oraz słodką niespodziankę.

Zainteresowane osoby będą mogły zagrać w speedball’a, sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie, czy też pochwalić się stalowym chwytem podczas zwisu na drążku oraz wziąć udział w konkursie rzutów karnych z Misiem UśMichem! Swoje stanowiska zaprezentują także Movement Arena, Socatots, WOPR Suwałki, oraz sekcja bokserska i modelarstwa lotniczego, działające przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Suwałkach. Najmłodsi będą mogli zagrać w gigantyczne warcaby oraz uczestniczyć w zabawach przygotowanych przez profesjonalnych animatorów.

Turniej Trzech Kortów – dwudniowe święto tenisa ziemnego!

W ostatni weekend sierpnia amatorzy tenisa ziemnego będą mogli wziąć udział w Turnieju Trzech Kortów. W sobotnie przedpołudnie 28 sierpnia uczestnicy turnieju rozpoczną singlową rywalizację na ceglanych kortach tenisowych znajdujących się w sąsiedztwie stadionu lekkoatletycznego przy ul. Wojska Polskiego 17. Początek wydarzenia zaplanowany jest na godzinę 9:00. Natomiast w niedzielę tenisiści przeniosą się na korty trawiaste przy ulicy Zastawie 38. Tym razem będzie to rywalizacja deblowa. Najlepszym uczestnikom rozgrywek zostały przygotowane pamiątkowe puchary oraz nagrody finansowe.

Suwałki Beach Challenge – podejmij siatkarskie wyzwanie!

Jedną z wielu atrakcji  podczas tegorocznego Sportowego Zakończenia Wakacji będzie turniej siatkówki plażowej Suwałki Beach Challenge 2021. Rozgrywki rozpoczną się w niedzielę o godz. 10:00, a pula nagród  finansowych w turnieju wynosi, aż 2.400 PLN. Celem turnieju jest popularyzacja siatkówki plażowej wśród mieszkańców Miasta Suwałk i całego regionu oraz podsumowanie mijającego sezonu. Zapisy trwają do czwartku do godz. 12:00 pod numerem telefonu 87 566 32 81.

Suwałki Beach Soccer – turniej plażowej piłki nożnej dzieci i młodzieży

Uczestnicy projektu „Eurofutbol – wygraj z nudą” w oczekiwaniu na dekorację za cały cykl, rozegrają turniej plażowej piłki nożnej Suwałki Beach Soccer. Młodzi amatorzy piłki nożnej będą mieć okazję do sprawdzenie swoich umiejętności w niecodziennych warunkach.

Suwalski Ekspres – biegi dla dzieci i dorosłych!

W niedzielne popołudnie nastąpi reaktywacja długo wyczekiwanego Suwalskiego Ekspresu – biegu indywidualnego na dystansie 3,5 km oraz Ekspresowej Sztafety – biegu drużynowego 3×1,75 km. Natomiast najmłodsi zmierzą się w biegu pn. Junior Ekspres na dystansie ok. 300 m. Wszyscy uczestnicy otrzymają na mecie pamiątkowe medale, a wydarzenie będzie miało charakter charytatywny – datki zebrane do specjalnie przygotowanej puszki wspomogą Zosię i Filipka – rodzeństwo z Suwałk. Zapisy odbywają się poprzez elektroniczny system zapisów na stronie elektronicznezapisy.pl (kliknij TUTAJ).

To wszystko już w najbliższą niedzielę nad suwalskim Zalewem Arkadia! W przypadku deszczowej pogody zapraszamy do hali sportowej przy ul. Wojska Polskiego2.

Program wydarzenia:

  • 09:00 – rozpoczęcie Turnieju Trzech Kortów – turniej tenisa ziemnego
  • 10:00 – rozpoczęcie Suwałki Beach Challenge – turniej plażowej piłki siatkowej
  • 13:00 – oficjalne rozpoczęcie Sportowego Zakończenia Wakacji, otwarcie biura zawodów
  • 13:00 – rozpoczęcie turnieju plażowej piłki nożnej Suwałki Beach Soccer
  • 13:00 – 15:30 – działalność stacji z konkurencjami sportowymi, odbiór upominku za wypełnione „Sportowe Paszporty”
  • 14:00 – start Ekspresowej Sztafety (3×1.75km)
  • 14:30 – start Junior Ekspres (300m)
  • 15:00 – start Suwalskiego Ekspresu (3.5km)
  • 15:30 – dekoracja zwycięzców poszczególnych biegów, projektu „Eurofutbol – wygraj z nudą”
  • 16:00 – zakończenie imprezy

25 sierpnia 2021 15:45