W sobotę finał Turnieju Trzech Boisk i rodzinny piknik nad Zalewem Arkadia.


W najbliższą sobotę (1 sierpnia) zostanie rozegrany finał Turnieju Trzech Boisk. Rywalizacja, w której uczestniczy 10 drużyn, toczy się od 12 lipca. Do tej pory rozegrano dwa turnieje, a każdy z nich odbywał się na boisku o zróżnicowanej nawierzchni (boisko trawiaste oraz boisko ze sztuczną nawierzchnią).

Sobotni turniej zostanie rozegrany na Suwałki Beach Arenie nad Zalewem Arkadia. Przed jego rozpoczęciem ciężko jednoznacznie wskazać faworyta. Po dwóch odsłonach na pierwszym miejscu jest Szakrnulis Team Sejny (zwycięzca 1 turnieju) z taką samą liczbą punktów jak Browar Północny Team, który jest na drugim miejscu (o aktualnej lokacie zdecydował bezpośredni pojedynek obu drużyn). Na trzecim miejscu i dwa punkty mniej ma AR-TiR KARTEX Suwałki, który w ubiegłą niedzielę zwyciężył w turnieju rozgrywanym na sztucznej nawierzchni.

Oprócz rywalizacji sportowej, która rozpocznie się o godz. 9:00, na sympatyków rozgrywek amatorskich będzie czekało sporo atrakcji. Od godz. 11:00 w specjalnej strefie Movement Arena ulokowanej przy plaży, rozpoczną się warsztaty parkour oraz akrobatyki. Zajęcia, które poprowadzą instruktorzy z Trójmiasta, skierowane są do dzieci i młodzieży.

To nie jedyne atrakcje dla najmłodszych. Od godz. 15:00 będzie funkcjonować także strefa animacji, którą poprowadzi Izabela Korżyńska.

Ponadto na terenach rekreacyjnych w bezpośrednim sąsiedztwie turnieju pojawią się również strefy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach oraz ratowników z Suwalskiego WOPR-u, w których będzie można bezpłatnie dokonać pomiaru ciśnienia, cukru a także przypomnieć sobie jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy.

Organizatorami turnieju są Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach oraz Salezjańska Lokalna Organizacja Sportowa SL SALOS.

30 lipca 2020 15:30