Weekend pod znakiem piłki nożnej i pływania


Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w pływaniu o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk

Dwa ważne wydarzenia miały miejsce w miniony weekend w obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach. W piątek, 30 listopada, w Aquaparku rozpoczęły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w pływaniu o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk. Do rywalizacji w zawodach, którym jednym z organizatorów był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach, przystąpiło kilkuset młodych pływaków z 13 klubów z województwa podlaskiego. Wśród nich nie zabrakło zawodników z MUKS „Olimpijczyk” Suwałki. W sumie podczas dwudniowych zawodów (rywalizacja zakończyła się 1 grudnia) suwalscy pływacy zdobyli 37 medali (16 złotych, 8 srebrnych oraz 13 brązowych).

Zapraszamy do obejrzenia pełnej fotorelacji na profily na fb (kliknij TUTAJ) oraz do zapoznania się z klasyfikację medalową oraz punktacją drużynową zawodów.

(źródło: MUKS OLIPIJCZYK Suwałki)

Turniej Mikołajkowy o Puchar Wojciecha Kowalewskiego

Grudzień to czas, w którym już od 8 lat w Suwałkach odbywa Turniej Mikołajkowy o Puchar Wojciecha Kowalewskiego, byłego bramkarza reprezentacji Polski oraz takich klubów jak Legia Warszawa, Szachtar Donieck czy też Spartak Moskwa. W tym roku w turnieju wzięło udział 16 drużyn z Polski, Litwy i Łotwy, między innymi: Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Olimpia Grudziądz, Gedania 1922 Gdańsk, AFA Olaine, Akademia Piłkarska Wigry Suwałki, Akademia Piłkarskie Talenty Ełk, Klub Sportowy WARMIA Grajewo, Akademia 2012.
W sumie w rywalizacji roczników 2009 i 2010, która odbywała się w halach Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Suwałkach wzięło udział ponad 200 zawodników. Tegoroczna edycja, już po raz drugi była połączona z akcją charytatywną „Gramy dla Olka”. Jej główny bohater, Aleksander Puczyłowski, zmaga się z ciężką chorobą, a dochód z akcji, obejmującej m.in. licytację pamiątek sportowych, zostanie przeznaczony na specjalistyczne leczenie, w tym przyszłe operacje, które zostaną przeprowadzone w klinice w Niemczech.

W turnieju, który zakończył się niedzielę 2 grudnia nie było zwycięzców. Od samego początku zgodnie, z ideą mikołajkowego turnieju, wszystkie drużyny otrzymują jednakowe upominki, medale, puchary, a jedyne wyróżnienia trafiają do króla strzelców, najlepszego bramkarza oraz najlepszego zawodnika turnieju. Zgodnie z założeniem Wojciech Kowalewskiego, inicjatora turnieju, najważniejszą wartością tego wydarzenia jest radość z gry w piłkę nożną w duchu Fair Play.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach był jednym z partnerów wydarzenia.

3 grudnia 2018 10:00