Weekend pod znakiem tenisa i rowerów


DSC_3867

W minioną sobotę na kortach ceglanych przy ul. Wojska Polskiego 17 odbył się kolejny turniej tenisa. W turnieju OIL TRANSFER DEVELOPMENT CUP z pulą nagród wynoszącą ponad 2.000 zł rywalizowały dzieci i młodzież. Organizatorem jak dotąd największego tego typu turnieju w Suwałkach był Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy z Oil Transfer Development Sp z.o.o. oraz Portalem Informacyjnym Suwałki24, który sportowe wydarzenie objął patronatem medialnym.


W sobotnich zawodach wystartowało 17 zawodników z Suwałk, Sejn, Ełku, Żegar oraz Sokołowa w wieku od 8 do 21 lat. Rywalizacja przebiegała w kategoriach do 14 lat oraz powyżej 14 lat.

Wyniki:
Kategoria do 14 lat:
1. Filip Olszewski (Suwałki)
2. Mateusz Tydman (Sejny)
3. Julia Sowulewska (Suwałki)
Najlepsza z dziewcząt: Julia Sowulewska (Suwałki)

Kategoria powyżej 14 lat:
1. Paweł Czernialis (Żegary)
2. Arkadiusz Cąkała (Suwałki)
3. Krzysztof Jaskuła (Ełk)
Najlepsza z dziewcząt: Natalia Górska (Sokołowo)

Sędzia główny turnieju: Robert Usarek

ZDJĘCIA – SUWALKI24.PL

Natomiast w niedzielę, już po raz 12 w Suwałkach obchodzono Europejski Dzień bez Samochodu. Trasa symbolicznego przejazdu rowerzystów przez Suwałki wiodła z parkingu przy markecie Kaufland do Parku Konstytucji 3 Maja.
W tym roku na miejscu zbiórki stawiła się rekordowa liczba sympatyków „dwóch kółek” (ponad 1000 osób).
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach, jako współorganizator wydarzenia, zapewnił atrakcje sportowe, w tym trening z uczestnikami sekcji bokserskiej prowadzonej przez Pawła Pasiaka.

Ponadto w Parku Konstytucji 3-ego maja rowerzyści mogli skorzystać z prowadzonych akcji znakowania jednośladów oraz dokonywania bezpłatnych przeglądów, a także mogli dowiedzieć się o bezpieczeństwie rowerzystów w ruchu drogowym.

Niedzielne wydarzenie zakończyło losowanie nagród – 3 rowerów, które ufundował Prezydenta Miasta Suwałk.

21 września 2015 10:17