Weekend pod znakiem zmagań piłkarskich


W piątek i sobotę 14-15 grudnia suwalska hala Ośrodka Sportu i Rekreacji była areną zmagań młodych oraz „nieco starszych” piłkarzy, którzy rywalizowali w ramach XIX Mikołajkowego Turnieju Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego. Na specjalnie przygotowanej sztucznej murawie w piątek w tzw. Prologu walczyli chłopcy z rocznika 2010. Należy podkreślić, że młodzi zawodnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i sercem do walki, a ich wyszkolenie techniczne daje nadzieję, że w przyszłości będą stanowić o sile polskiej piłki. Bardzo dobrą, trzecią lokatę zajęli gospodarze turnieju tj. AP Wigry Suwałki, którzy w rywalizacji między innymi w fazie pucharowej pokonali swoich utytułowanych rówieśników z Lecha Poznań. A tak przedstawia się klasyfikacja Prologu XIX Mikołajkowego Turnieju Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego:

 1. Varsovia Warszawa
 2. Wisła Kraków
 3. AP Wigry Suwałki
 4. Lech Poznań
 5. Jagiellonia Białystok
 6. Wisła Płock
 7. Żalgirietis Wilno
 8. Polonia Warszawa

Podczas ceremonii zakończenia drużyny otrzymały puchary i medale, a wyróżniający się zawodnicy także nagrody indywidualne.

Drugi dzień turnieju to zmagania oldbojów czyli młodych duchem, ale już  bardziej doświadczonych piłkarzy, którzy podczas swojej kariery piłkarskiej walczyli na największych turniejach reprezentując swój kraj lub klub. W tym roku w rywalizacji wzięły udział reprezentacje Polski, Łotwy i Litwy oraz czołowe polskie kluby tj. Legia Warszawa i Jagiellonia Białystok. Już tradycyjnie stawkę uzupełniła Drużyna Prezydenta Miasta Suwałk, który co roku grudniowy turniej obejmuje honorowym patronatem. Warto zaznaczyć, iż podczas wydarzenia na „murawie” można było zobaczyć byłe gwiazdy polskiej piłki nożnej m.in. Leszka Pisza, Tomasza Sokołowskiego, Macieja Szczęsnego, Kamila Kosowskiego oraz braci Żewłakow. Mimo towarzysko – charytatywnego charakteru wydarzenia w każdym meczu widać było walkę i determinację w dążeniu do zwycięstwa. Drużyna Prezydenta Suwałk okazała się bardzo gościna co przedstawia poniższa klasyfikacja:

 1. Reprezentacja Łotwy
 2. Reprezentacja Litwy
 3. Legia Warszawa
 4. Jagiellonia Białystok
 5. Reprezentacja Polski Mundial 2002
 6. Drużyna Prezydenta Suwałk

Organizatorami turnieju byli APS Polski Sport, Akademia Piłkarska Wigry Suwałki, a współorganizatorem Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach.

17 grudnia 2018 09:28