Weekend z tenisem

14310294_1282731118427406_6418121487325267062_o

W miniony weekend odbyły się dwa turnieje tenisowe. Sobotni, sponsorowany przez salon piękności BIO-PROFIL & SPA zorganizowany został z myślą o kobietach. Wystartowało w nim 8 zawodniczek z Suwałk i Gołdapi. Zwyciężczynią turnieju została Julia Sowulewska, która w całym turnieju straciła tylko 4 gemy i górowała na rywalkami. W finale pokonała Marię Kuczyńską-Szulbacher (9:3).

VIII miejsce Justyna Cąkała

W niedzielę z kolei odbyła się druga edycja turnieju tenisowego Pogodne Suwałki Cup. Do udziału w nim zgłosiły się 24 osoby. Zastosowana została formuła losowania par, co spowodowało, że mecze były wyrównane. Rozpoczęcie turnieju poprzedziła ceremonia wręczenia nagród dla najlepszych zawodników cyklu Grand Prix o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk. Wręczone zostały puchary oraz bony pieniężne do wykorzystania w sklepie sportowym (łączna pula nagród wyniosła 4500 zł).

Klasyfikacja końcowa cyklu Grand Prix:
Singiel:
I Robert Usarek (instruktor Szkoły Tenisa Champion)
II Adam Cąkała (Suwałki)
III Filip Olszewski (Klubowicz Szkoły Tenisa Champion)
VI Robert Popławski (Gołdap)

Debel:
I Robert Usarek/ Karol Szymański (Suwałki)
II Bogdan Frydrych/Andrzej Karniej (Sejny/Olecko)
III Wojciech Lisek/Mariusz Baruch (Białystok)
IV Filip Olszewski/Łukasz Nartowicz (Suwałki)

Po ceremonii wręczenia nagród rozpoczął się turniej Pogodne Suwałki Cup 2016. Zwycięzcami turnieju zostali: Robert Usarek i Wiktoria Cherubin, którzy w finale pokonali 9:1 Pawła Czernialisa i  Marię Kuczyńską-Szulcbacher. W meczu o 3 miejsce Adam Cąkała i Kornelia Zielińska odnieśli zwycięstwo nad Karolem Szymańskim i Mateuszem Matulewiczem. Najlepsze 3 pary otrzymały puchary oraz pamiątkowe certyfikaty.