Wielki Sportowy Karnawał na „Dzień Babci” i na rozpoczęcie ferii.


Już w najbliższy weekend Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach rozpocznie ferie zimowe mocnym sportowym akcentem. Jak co roku przygotowaliśmy dla uczniów suwalskich szkół wiele sportowych atrakcji.

W niedzielę 21 stycznia, pomiędzy godz. 13 a 17, w hali OSiR (ul. Wojska Polskiego 2) odbędzie się Wielki Sportowy Karnawał. Będzie to już IV. edycja tego wydarzenia, którego ciekawa formuła, rodzinny charakter oraz liczne atrakcje każdego roku przyciągają do hali OSiR tłumy suwalczan.

W programie Wielkiego Sportowego Karnawału z pewnością nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Będą „bajkowe” animacje, malowanie twarzy, kreatywne stoisko z balonami, popularne „dmuchańce”, czyli pneumatyczne zjeżdżalnie, wielki basen, a także strefa Socatots z zabawami koordynacyjno – ruchowymi dla maluszków.

O tym, że jest to karnawał przypomni nam Lidka Kulik ze Studia Dance Fit, która w najbliższą niedzielę poprowadzi karnawałową Zumbę. W ramach tej części wydarzenia odbędą się również wybory króla i królowej karnawału. Jest już tradycją, iż w ramach Wielkiego Sportowego Karnawału odbywa się konkurs, w którym publiczność wybiera najlepsze karnawałowe przebranie.

Równie dużo atrakcji czeka na starszych uczestników Wielkiego Sportowego Karnawału.
W najbliższą niedzielę dzieci i młodzież, ale także i dorośli, będą mogli spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, jak również torach przeszkód przygotowanych m.in. przez sekcję bokserską OSiR, Klub Taekwondo HUZAR oraz w strefie piłkarskiej Akademii 2012. Do udziału w zabawach ruchowych będą zachęcać również animatorzy projektu „Lekkoatletyka dla każdego”. Z kolei na stoisku sekcji modelarstwa lotniczego OSiR będzie można samodzielnie przygotować model oraz dowiedzieć się więcej nt. aerodynamiki.

Jednym z działań edukacyjnych będzie także nauka pierwszej pomocy, którą poprowadzą ratownicy i studenci z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach. Oprócz tego na ich stoisku będzie można bezpłatnie zmierzyć poziom ciśnienia tętniczego oraz cukru we krwi.

Podobnie jak w poprzednich edycjach Wielki Sportowy Karnawał będzie miał swoją gwiazdę. W tym roku będzie nią Teatr Ognia Flash Zone. Młodzi artyści z Domu Kultury w Gołdapi wystąpią gościnnie w Suwałkach z niezwykle widowiskowym pokazem LED SHOW, łączącym w sobie elementy tańca i efektów świetlnych.

Punktem kulminacyjnym niedzielnego wydarzenia będzie „szalona licytacja”. To tutaj  uczestnicy Wielkiego Sportowego Karnawału będą mogli wylicytować rodzinne nagrody, płacąc za nie „Karnawałowymi suwalami”, czyli fikcyjną walutą, którą każdego roku otrzymują rodziny za aktywny udział w przygotowanych atrakcjach.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Początek godz. 13:00.

A tak wyglądał Sportowy Karnawał w latach poprzednich (wideo)

 

18 stycznia 2018 15:41