Wielki Sportowy Karnawał po raz 5!


Już w niedzielę 20 stycznia Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach rozpocznie ferie zimowe sportowym wydarzeniem skierowanym do całych rodzin.

Pomiędzy godz. 13:00 a 16:00, w hali OSiR (ul. Wojska Polskiego 2) odbędzie się Wielki Sportowy Karnawał. Będzie to już V. edycja tego wydarzenia, którego ciekawa formuła, rodzinny charakter oraz liczne atrakcje każdego roku przyciągają do hali OSiR tłumy suwalczan.

Atrakcje dla najmłodszych …

W programie Wielkiego Sportowego Karnawału z pewnością nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Będą „clownowe” animacje, malowanie twarzy, kreatywne stoisko z balonami, popularne „dmuchańce”, czyli dmuchany plac zabaw, a także strefa Football Baby z zabawami koordynacyjno – ruchowymi dla maluszków.

O tym, że jest to karnawał przypomni nam Lidka Kulik ze Studia Dance Fit, która w niedzielę poprowadzi karnawałową Zumbę. W ramach tej części wydarzenia odbędą się również wybory króla i królowej karnawału. Jest już tradycją, iż w ramach Wielkiego Sportowego Karnawału odbywa się konkurs, w którym publiczność wybiera najlepsze karnawałowe przebranie.

… oraz starszych uczestników

Równie dużo atrakcji czeka na starszych uczestników Wielkiego Sportowego Karnawału. W pierwszą niedzielę ferii zimowych dzieci i młodzież, ale także dorośli, będą mogli spróbować swoich sił na torach przeszkód przygotowanych m.in. przez sekcję bokserską OSiR oraz w strefie piłkarskiej Akademii 2012. Do udziału w zabawach ruchowych będą zachęcać również animatorzy projektu „Lekkoatletyka dla każdego”. Z kolei na stoisku sekcji modelarstwa lotniczego OSiR będzie można samodzielnie przygotować model oraz dowiedzieć się więcej na temat aerodynamiki.

Podobnie jak w poprzednich edycjach Wielki Sportowy Karnawał będzie miał swoją gwiazdę a nawet wiele gwiazd. W tym roku wystąpi Krzysztof Szoch (5 dan) oraz jego wychowankowie z suwalskiego klub Aikido. Młodzi sportowcy z klubu sportowego wystąpią w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach z niezwykle widowiskowym pokazem.

Punktem kulminacyjnym niedzielnego wydarzenia będzie „szalona licytacja”. To tutaj  uczestnicy Wielkiego Sportowego Karnawału będą mogli wylicytować rodzinne nagrody, płacąc za nie „karnawałowymi suwalami”, czyli fikcyjną walutą, którą każdego roku otrzymują rodziny za aktywny udział w przygotowanych atrakcjach.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Początek godz. 13:00.

9 stycznia 2019 10:50