Worek medali na Mistrzostwach Polski Młodzików!


Zakończyły się Mistrzostwa Polski Młodzików rozgrywane w Olsztynie k. Częstochowy, na których zawodniczki SKB Litpol-Malow Suwałki zdobyły aż cztery medale – w tym dwa z najcenniejszego kruszcu!

Pierwszy medal zdobyła Aleksandra Wasilewska w grze pojedynczej kobiet. W półfinale po dynamicznej rywalizacji uległa Oldze Szwarnowieckiej wynikiem 0:2, zdobywający tym samym brąz. Drugi brązowy krążek suwalczanka dorzuciła w grze podwójnej grając w parze z Anną Langę. W półfinale dziewczęta musiały uznać wyższość pary Lena Makowska / Dominika Bartłomiejczuk.

Worek z medalami otworzyła Aleksandra Wilczewska. W pierwszym finale zaprezentowała się w grze mieszanej, grając w parze z Mikołajem Krystkiem. Do wyłonienia zwycięzcy w tym pojedynku trzeba było rozegrać 3 sety, w których górą była para Wilczewska / Krystek i to oni stanęli na najwyższym stopniu podium. Drugi złoty medal Aleksandra dorzuciła w grze podwójnej w parze z Kają Ziółkowską, zwyciężając przeciwko parze Lena Makowska/ Dominika Bartłomiejczuk.

“Jestem bardzo zadowolony z naszych zawodniczek po tym turnieju. Obie Ole pokazały, że są dobrze przygotowane do gry, a ich codzienna ciężka praca przyniosła efekty. Ola Wilczewska w finale pokazała jak jest mocna psychicznie, co przełożyło się na jej wyniki” – skomentował trener SKB, Jerzy Dołhan.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych sportowych zmaganiach!

Źródło: Suwalski Klub Badmintona

12 czerwca 2023 09:43