Współpraca OSiR i ZDiZ. Pracownicy z obiektów sportowych ruszają w teren.


Blisko 90 tys. m2 terenów zielonych – na takiej powierzchni pracownicy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach będą prowadzić wiosenne prace porządkowe. To efekt porozumienia z Zarządem Dróg i Zieleni, które zostało zawarte tuż przed świętami. W ramach współpracy pomiędzy jednostkami pracownicy suwalskiego OSiR będą prowadzić działania na miejskich terenach, którymi na co dzień zajmuje się ZDiZ. We wtorek, 6 kwietnia, kilkudziesięciu pracowników z zamkniętych w wyniku obowiązujących obostrzeń obiektów rozpoczęło prace w terenie.

Podobne działania były prowadzone w ubiegłym roku, gdy z powodu rozprzestrzeniania się COViD-19 i wprowadzonych przez rząd ograniczeń, obiekty sportowe zostały zamknięte. Tegoroczne prace będą prowadzone m.in. na terenach zielonych wzdłuż ul. Kolejowej, w tym w parku przy dworcu PKP. Do pracy na ponad 30.000 m2 zostali skierowani pracownicy Aquaparku. Podobnie jak na skwerze za zabytkową bramą wjazdową do dawnych koszar, który znajduje się przy ulicy Karola Brzostowskiego.

Z kolei pracownicy hali Suwałki Arena oraz stadionu piłkarskiego przez najbliższe tygodnie będą prowadzić prace porządkowe na terenach zielonych przylegających do ulicy Zarzecze (parking przy stadionie) oraz ul. Grunwaldzkiej.

Największy obszar obejmujący blisko 40.000 m2, na którym na mocy porozumienia pracownicy OSiR-u będą prowadzić prace porządkowo-pielęgnacyjne, to bulwary nad Czarną Hańczą. Terenami po obu stronach rzeki, na odcinku od mostu na ul. Wojska Polskiego do ul. 1-ego Maja, zajmą się pracownicy pływalni i siłowni znajdujących się w kompleksie sportowym przy ul. Wojska Polskiego 2. Natomiast pracownicy stadionu lekkoatletycznego zajmą się terenami miejskimi oraz parkingiem znajdującymi się przy kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

To nie jedyne działania. Już niebawem ratownicy powrócą do oczyszczania koryta Czarnej Hańczy. Akcja, która w ubiegłym roku wzbudzała zainteresowanie mediów i mieszkańców miasta, pokazała w jak nieodpowiedzialny sposób traktujemy rzekę, z którą związana jest historia naszego miasta. Z jej koryta wyłowiono wówczas tony śmieci. Wśród nich znalazły się m.in. opony, butelki, puszki aluminiowe. Nie zabrakło także „perełek” m.in. pocisku artyleryjskiego, kasy fiskalnej, czy też telefonów komórkowych.

Wznowione prace porządkowe  będę prowadzone na odcinku od ulicy Reymonta do granic administracyjnych miasta.

Porozumienie o współpracy zostało zawarte na czas oznaczony tj. do 30 czerwca.

6 kwietnia 2021 06:57