Wycieczka – Augustów


DSC_2064

W piękny, czwartkowy poranek wyruszyliśmy w kolejną wakacyjną podróż. Tym razem udaliśmy się do Augustowa, miasta które od wschodu, południa i północy otoczone jest Puszczą Augustowską, a w ubiegłym roku zostało uhonorowane tytułem „Najmilszego Miasta Polski”.

Korzystając z jednej z atrakcji, należącej do wodnego kompleksu rekreacyjnego miasta, wypłynęliśmy w rejs statkiem Żeglugą Augustowską. Dokładnie o godzinie 10.15 statek „Sajno” odbił z przystani i rozpoczął się 1,5 godzinny rejs po jeziorach augustowskich: Rzeka Netta, J. Necko, Rzeka Klonownica, J. Białe – Śluza w Przewięzi – Jezioro Studzieniczne.
Malownicze widoki, czyste powietrze i woda w jeziorach oraz relaksujące lasy sosnowo – świerkowe były ponad wszelką wątpliwość atutami tej wyprawy. Śluzowanie w Przewięzi pozwoliło uczestnikom wycieczki na dokładne obejrzenie oraz poznanie zasady działania budowli hydrotechnicznej, zabezpieczającej utrzymanie odpowiedniego poziomu wód. Kolejną atrakcją turystyczną było zawinięcie statku do Studzienicznej, a tam znajdujące się Sanktuarium Maryjne. W kaplicy znajduje się obraz Matki Boskiej Studzieniczańskiej, a tuż obok studnia, która według miejscowej legendy zawiera „cudowną wodę leczącą choroby”. To właśnie od tej studni pochodzi nazwa jeziora oraz miejscowości.

 

7 sierpnia 2015 15:23