Wyjątkowy test podczas zajęć Biegaj z RESO!


Dokładnie 74 dni – tyle czasu pozostało do wystrzału startera podczas miejskiego święta biegania RESO Suwałki 10,5. Jest to idealny, a nawet ostatni 😉 moment aby rozpocząć przygotowania do udziału w Suwalskich Debiutach, a nawet Suwalskiej Ćwiartce. Podczas cotygodniowych, bezpłatnych zajęć trenerzy – Beata oraz Bartek Osior pokazują jak w łatwy i przyjemny sposób pracować nad kondycją fizyczną.

Organizatorzy – Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach oraz RESO Europa Service – zapraszają do udziału w zajęciach osoby rozpoczynające swoją przygodę z bieganiem oraz bardziej zaawansowane. Zawsze w czwartki o godz. 19:00 na stadionie lekkoatletycznym przy ul. Wojska Polskiego 2 można spotkać pozytywnie zakręcone osoby na punkcie biegania, które chętnie pomogą postawić pierwsze kroki w tym temacie.

Dodatkowo podczas najbliższego treningu – 25 kwietnia – odbędzie się wyjątkowy test, który pozwoli na krótki powrót do czasów szkolnych. Mowa tutaj o biegu na dystansie 1 000  metrów. Będzie to unikalna okazja aby sprawdzić swój czas na nietypowym dystansie 2,5 okrążenia (1000 metrów). Do pokonania 1 km niezbędna jest mieszanka pracy tlenowej oraz beztlenowej organizmu. Aby go pokonać potrzebna jest więc siła, szybkość oraz wytrzymałość. Dlatego też jest to idealny dystans aby sprawdzić swój stopień przygotowania fizycznego. Oczywiście na zakończenie akcji Biegaj z RESO! planowana jest powtórzenie testu aby każdy z uczestników mógł zobaczyć swoje postępy na przestrzeni kilku miesięcy. Ponadto wszyscy uczestnicy testu na 1 000 metrów otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Zapraszamy! Czwartek, godz. 19:00, stadion LA.

23 kwietnia 2019 11:14