Wysoka forma suwalczan na zawodach w Turbii!

W ostatni weekend (8-10.09.2023 r.) w Turbii koło Stalowej Woli na terenie lotniska Aeroklubu Stalowowolskiego rozegrano trzecią rundę z tegorocznej edycji Pucharu Polski Modeli Swobodnie Latających w klasach F1B i F1B standard. Podczas dalekiej podróży do województwa podkarpackiego sekcję modelarstwa lotniczego w Suwałkach reprezentowało czterech zawodników.

W kategorii juniorów zdecydowanie zwyciężyła Oliwia Szturgulewska, a srebrny medal zdobył Bartosz Żukowski. W kategorii seniorów II miejsce zajął Stanisław Skibicki. Z kolei w konkurencji F1B standard nie miał sobie równych Bartłomiej Skibicki.

Zajęte przez suwalczan lokaty pozwolą utrzymać czołowe miejsca w rankingu kadry narodowej, na podstawie których zawodnicy powoływani są do reprezentacji kraju na zawody międzynarodowe.

Gratulujemy i życzymy dalekich lotów w kolejnych sportowych zmaganiach!

12 września 2023 12:43