XI edycja Turnieju im. Grzegorza Wołągiewicza


Była to już 11. edycja Memoriału Grzegorza Wołągiewicza, a triumfowała w niej drużyna Akademii Lecha Poznań, która wygrała 8 spotkań i przegrała zaledwie 1. Taki sam bilans meczów zanotowała Jagiellonia Białystok, która jednak w bezpośrednim starciu uległa poznaniakom 1:6.

Lech Poznań jedyną porażkę poniósł z litewskim Vilnius Football Academy, który zakończył turniej na 4. miejscu, tuż za Varsovią Warszawa.

Gospodarze z Akademii Piłkarskiej Wigry Suwałki prowadzeni przez Michała Kubasa z bilansem: 3 zwycięstwa, 1 remis i 5 porażek uplasowali się na 7. pozycji. Biało-niebiescy wygrali z Roną Ełk 5:3,  z Vilnius Football Academy 2:1 i z kolejną litewską drużyną, FK Garliava 5:1, a zremisowali z Varsovią Warszawa 3:3. Minimalnie, po niefortunnej samobójczej bramce, przegrali z Lechem Poznań 2:3, z Juniorem Białystok 2:3, z Granicą Kętrzyn 1:2, Żalgirietis Wilno 1:3 i z Jagiellonią Białystok 1:6.

Najwięcej goli dla suwalczan zdobył Mikołaj Sikorski – 7, po 4 bramki strzelili Miłosz Cieśla, Kamil Toczyłowski i Oliver Wasilewski, a po 1 – Jan Koncewicz i Bartłomiej Szyszko. Obok nich w suwalskim zespole grali Krzysztof Kamiński, Ernest Bernecki, Nikodem Kruszewski, Filip Ołdyński i Filip Żynda.

Królem strzelców turnieju został Krzysztof Bruliński z Jagiellonii Białystok – 19 goli, w tym 6 w wygranym przez białostoczan meczu z Roną Ełk aż 21:0.

Wszystkie wyniki, tabela i strzelcy dostępne w aplikacji – https://tiny.pl/cct23

Źródło: Akademia Piłkarska Wigry Suwałki

29 sierpnia 2023 09:33