Turniej Piłki Nożnej zakończy w Suwałkach sportowy rok.


W najbliższy weekend (15-16.12.2017 r.), w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suwałkach, odbędzie się już XVIII edycja Mikołajkowego Turnieju Piłki Nożnej im. Tomka Godlewskiego. Turniej jest jedną z najstarszych, największych i najbardziej znanych charytatywnych imprez sportowych w Polsce, a z uwagi na międzynarodową obsadę turnieju jest o niej głośno także poza granicami naszego kraju.

Od dwóch lat turniej składa się z dwóch odsłon  tj. prologu i głównego turnieju. Dlatego też wzorem lat ubiegłych w najbliższy piątek, od godziny 9:00, w hali OSiR, w pierwszej części turnieju zmierzą się dzieci z rocznika 2009. Do Suwałk przyjadą ekipy akademii piłkarskich takich klubów, jak: Legia Warszawa, Wisła Kraków, Lechia Gdańsk, Jagiellonia Białystok i Varsovia Warszawa oraz zawodnicy litewskiego Żalgirietis Wilno i białoruskiego FK Mińsk. Nie zabraknie również gospodarzy z AP Wigry Suwałki.

Oficjalna rywalizacja rozpocznie się w sobotę o godzinie 13:00 w hali OSiR. W tym roku swoją obecność zapowiedziało 5 drużyn. Reprezentacja Artystów Polskich, która wraca do rozgrywek po rocznej przerwie. Reprezentacja Polski na MŚ 2002 z Maciejem Szczęsnym w bramce oraz m.in. z Michałem Żewłakowem oraz Maciejem Żurawskim na boisku. Swoją obecność zapowiedział siedmiokrotny zwycięzca turnieju – reprezentacja Litwy, na czele której stoi Donatas Vencevicius – zdobywca mistrzostwa swojego kraju z klubem  Žalgiris Wilno. Zaprezentuje się również Piłkarska Reprezentacja Dziennikarzy, która do ostatnich chwil nie jest pewna w jakim składzie wystąpi na zielonej murawie oraz Drużyna Prezydenta Suwałk, w składzie  której znajdują się ubiegłoroczni zwycięzcy turnieju – zawodnicy Wigier Suwałki.

Współorganizatorem turnieju jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach przy współpracy z Agencją Promocji Sportu „Polski Sport” i SKS „Wigry” Suwałki.

14 grudnia 2017 08:18